З нагоди 1035-річчя Хрещення Русі-України Блаженніший Святослав закликав українців відновити хрещальні обіти

27 липня 2023

28 липня 2023 року, в день святого рівноапостольного князя Володимира за юліанським календарем, в Україні відзначатимуть 1035-річчя Хрещення Русі-України. З цієї нагоди Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав вірних відновити хрещальні обіти.

«Щороку ми закликаємо синів і дочок України, вірних нашої Церкви, у день пам’яті Хрещення нашого народу прийти до храмів і відновити свої хрещальні обіти, тобто обіцянки, які склали наші хресні батьки від нашого імені тоді, коли принесли нас, щоб ми прийняли Таїнство Хрещення», — зазначив Блаженніший Святослав у відеозверненні цього тижня, як повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

В обставинах агресивної війни Росії проти України особливо важливо відновити свою посвяту Христові, адже ми так потребуємо Божої сили, яка б зробила те, що неможливе лише для людської сили. Відновивши хрещальні обіти, ми відчуємо, що Божа могутність, здатність перемагати, пульсує в тілі нашого народу і нашої Церкви.

Текст Чину відновлення хрещальних обітів можна знайти тут.

В Україні у день святого Володимира віднедавна відзначають і День української державності.

З огляду на календарну реформу, з наступного року день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира і День української державності припадатимуть на 15 липня.