XLIII Апостольська подорож Папи Франциска до Монголії. День перший
Папа Франциск відлетів у Монголію, де перебуватиме до 4 вересня, щоби підбадьорити місцеву католицьку спільноту, зробити чергові кроки в міжрелігійному діалозі та зміцнити двосторонні стосунки між Святим Престолом і цією країною.
Ввечері, 31 серпня 2023 року, Папа Франциск вирушив у 43-ю Апостольську подорож свого понтифікату. З римського міжнародного аеропорту «Фюмічіно» о 18:41 місцевого часу в небо піднявся літак, який після приблизно десятигодинного перельоту приземлиться в міжнародному аеропорту Улан-Батора, столиці Монголії, яка стане 61-ю країною світу, яку теперішній Наступник святого Петра відвідає протягом понад десяти років понтифікату. Про це інформує українська редакція «VaticanNews».
Подорож, як звичайно, розпочалася жестом солідарності, який організував кардинал Конрад Краєвський, Префект Дикастерії служіння милосердя. Перед тим, як Папа Франциск залишив «Дім святої Марти» у Ватикані, він привітався з дванадцятьма молодими особами різних національностей, що мешкають в притулку «Дім милосердя», відкритому з доручення Папи Франциска при Ватикані. Минулими днями вони допомагали у завантаженні продовольчої допомоги, яку Дикастерія служіння милосердя відправить в Україну.
Перший після перельоту день буде присвячений відпочинкові. У програмі візиту, основна частина якого розпочнеться в суботу, 2 вересня, вранці — візит ввічливості до Глави Держави, зустріч з представниками влади й дипломатичного корпусу, екуменічна і міжрелігійна зустріч, Свята Меса та відвідини осередку благодійності.
Папа журналістам на початку подорожі: збагнути велику тишу Монголії
На початку подорожі Папа Франциск, як звичайно, привітався із приблизно сімдесятьма журналістами, які супроводять його під час Апостольської подорожі в Монголію. Вилетівши ввечері, 31 серпня 2023 р., з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно, Святіший Отець поділився з ними кількома думками про особливості народу, який він відвідає.
«Поїхати в Монголію, — сказав він, — це поїхати до нечисельного народу на великій землі. Монголія здається нескінченною, а мешканців небагато, нечисленний народ з великою культурою. Я думаю, що нам буде корисним збагнути цю тишу, таку протяжну, таку велику. В тому, щоб це зрозуміти, допоможе не розум, це треба зрозуміти чуттями. Монголію можна зрозуміти чуттями».
Фляга з України зі слідами війни
Коли Папа особисто вітався з представниками засобів комунікації, йому показали флягу, яку до одного з львівських храмів приніс військовий, який врятувався після вибуху. Згодом її отримала журналістка Ева Фернандес із Radio Cope, яка й представила предмет Святішому Отцеві, розповівши його історію. Після того, як Папа її поблагословив, фляга зі слідами війни буле повернене назад до цього храму.
Монголія вітає Наступника святого Петра
Невелика група людей, разом з почесною вартою, стали свідками історичної події: на монгольську землю вперше ступив Наступник святого Петра. В п’ятницю, 1 вересня 2023 р., о 9:51 місцевого часу (4:51 — київського), в міжнародному аеропорту ім. Чингізхана в Улан-Баторі приземлився літак італійської авіакомпанії «ITA Airways», яким Папа Франциск прибув у Монголію, яка стала 61-ю країною світу, відвіданою в рамках його 43-х Апостольських подорожей.
Біля підніжжя літака Святішого Отця зустріла Мінстерка закордонних справ Монголії. Саме цій посадовій особі згідно з місцевим протоколом доручено зустрічати Глав Держав. Інша жінка в національному вбранні піднесла гостеві миску з ааруулом (курутом), місцевим традиційним кисломолочним продуктом, сухим йогуртом, який виготовляється з молока яків.
Церемонія не передбачала промов, лише почесну варту та представлення делегацій. Теж і в аеропорту Улан-Батора панувала та тиша, про яку Папа говорив журналістам на початку подорожі. Святішого Отця зустрічали також місцевий Апостольський префект кардинал Джорджо Маренґо та Голова Єпископської Конференції Центральної Азії Хосе Мумбєла Сьєрра, Ординарій Алматинський.
З аеропорту Папа від’їхав до осідку місцевої Апостольської префектури, що стане його кількаденною резиденцією. Перший день присвячений відпочинкові після перельоту, а в суботу вранці на площі Сухбатар перед Державним палацом відбудеться офіційна церемонія привітання, після якого — візит ввічливості до Глави Держави та зустріч з представниками влади й дипломатичного корпусу.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ