Владика Йосиф Шмондюк

Архиєпископ і митрополит Філадельфійський

6 серпня 1912 року у м. Волл (штат Пенсильванія, США).

Священничі свячення

29 березня 1936 року з рук преосвященного владики Олександра Стойки, єпарха Мукачівського.

8 листопада 1956 року у катедральному храмі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у м. Філадельфія (штат Пенсильванія, США).

Помер

25 грудня 1978 року у лікарні Ейнштейн м. Філадельфія (штат Пенсильванія, США).

Дитинство і родина

Майбутній єпископ Михайло (хресне ім’я) народився 6 серпня 1912 року у м. Волл (штат Пенсильванія, США), у сім’ї Михайла та Марії Шмондюків. Обоє його батьків і рідна сестра померли у 1919 році від епідемії грипу. Після їхньої смерті малий Михайло був поселений у сиротинці св. Василія у м. Філадельфія (штат Пенсильванія, США).

Освіта

У 1929 році Михайло Шмондюк був прийнятий на навчання у семінарії владикою Костянтином Богачевським. Студіював у Колегії св. Йосафата в Римі і Папських університетах: Святого Томи (Анджелікум), де зробив бакалаврат з філософії і Урбаніанському університеті, який завершив ліцензіатом з богослов'я. Дияконські свячення отримав 17 лютого 1935 року із рук єпископа Йосафата Коциловського, єпарха Перемиського.

Священниче служіння

Відтак диякон Михайло був висвячений на священника в Римі 29 березня 1936 року єпископом Олександром Стойкою, єпархом Мукачівським.

20 липня 1956 року призначений єпископом-помічником Філадельфійського екзарха Костянтина Богачевського і титулярним єпископом Зеуґми (Сирія). Єпископську хіротонію отримав 8 листопада 1956 року у Філадельфії з рук митрополита Костянтина Богачевського, єпископів Амвросія Сенишина, тодішнього титулярного єпископа Майна, і Миколи Елка, тодішнього титулярного єпископа Аполлоніасу. Був першим єпископом Української Греко-Католицької Церкви із народжених у США.

14 серпня 1961 року призначений єпархом Стемфорду, там збудував нове приміщення для Колегії святого Василія, відкрив музей і бібліотеку. Брав участь у чотирьох сесіях Другого Ватиканського собору.

20 вересня 1977 року номінований папою Павлом VI митрополитом Філадельфійським.

Приділяв увагу розбудові українського шкільництва, брав участь у синодах Української Католицької Церкви під проводом кардинала Йосифа Сліпого.

У 1970 році заснував український католицький цвинтар Святого Духа у Гемптонбурґу.

Помер високопреосвященний владика Йосиф Шмондюк на 43-ому році священства та 23-ому році єпископства 25 грудня 1978 року у лікарні Ейнштейн м. Філадельфія (штат Пенсильванія, США) від серцевого нападу.