Владика Ярослав Ґабро

Єпарх Чиказький

31 липня 1919 року в м. Чикаго (штат Іллінойс, США).

Священничі свячення

27 вересня 1945 року з рук митрополита Філадельфійського Костянтина Богачевського.

Помер

28 березня 1980 року у м. Чикаго (штат Іллінойс, США).

Дитинство і родина

Ярослав Ґабро народився в місті Чикаго (штат Іллінойс, США) 31 липня 1919 року в сім'ї Івана і Катерини з роду Тимуш. Був хрещений і миропомазаний та прийняв перше Святе Причастя і відправив свою першу св. Літургію в церкві св. Миколая, що згодом стала для нього катедрою.

Освіта

Після закінчення середньої школи в Чикаго Ярослав навчався в колегії св. Прокопія в місті Лайл (штат Іллінойс, США), у колегії св. Чарльза у м. Катонсвіль (штат Меріленд, США), згодом у духовній семінарії св. Василія Великого у Стемфорді (штат Коннектикут, США), а відтак у колегії св. Йосафата в м. Вашингтон (Округ Колумбія, США). Відтак продовжив своє навчання у Римі (Італія) в Американському Католицькому університеті.

Священниче служіння

Ієрейські свячення отримав з рук митрополита Костянтина Богачевського 27 вересня 1945 року у м. Філадельфія (штат Пенсильванія, США).

Здійснював душпастирське служіння в українських парафіях у штатах Пенсильванія, Міссурі, Мічиган і Нью-Джерсі. У липні 1949 року призначений парохом парафії Успіння Пресвятої Богородиці в Перт-Амбої, де збудував нову церкву, парафіяльний дім і парафіяльну школу. У 1958 році призначений деканом Нью-Джерсі і в тому ж році Папа Пій XII підніс його до гідності папського шамбеляна (камергера).

14 липня 1961 року папський делегат у Вашингтоні, архиєпископ Еґідіо Ванньоці, офіційно повідомив, що папа Римський Іван XXIII створив Чиказьку єпархію УГКЦ. 12 грудня 1961 року єпископ Ярослав Ґабро був поставлений урочисто на престіл Чиказької Свято-Миколаївської єпархії її першим правлячим єпископом. Єпископська хіротонія відбулася 26 жовтня 1961 року в катедральному соборі Непорочного Зачаття у м. Філадельфія (штат Пенсильванія, США). Головним святителем був митрополит Філадельфійський Амвросій Сенишин, а співсвятителями — єпископи Ісидор Борецький, єпарх Торонтський, та Йосиф Шмондюк, єпарх Стемфордський.

Єпископ Ярослав Ґабро був учасником II Ватиканського собору.

Помер єпископ Ярослав Ґабро на 35-ому році священства та 19-ому році єпископського служіння 28 березня 1980 року, після короткотривалої важкої хвороби, у м. Чикаго (штат Іллінойс, США). Смерть наступила згаданої п'ятниці о 05:05 год. по полудні в шпиталі Матері Божої з Назарету та в присутності двох сестер владики, Маріями і Стефанії, канцлера єпархії о. крил. Василя Білинського, о. прел. Ярослава Свищука та шпитальних капеланів.