Владика Володимир Війтишин на благодійному вечорі в Івано-Франківську закликав до побудови унікального храму

20 грудня 2021

У п’ятницю, 17 грудня, напередодні свята Миколая, в Івано-Франківську провели благодійний вечір, на якому жертводавцям та фундаторам представили звіт побудови храму святого Миколая, яка опікуватиметься дітками, позбавленими батьківської опіки та сиротами.

Благодійний захід розпочався з Архиєрейського благословення, яке усім присутнім уділив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин. Архиєрей звернувся до гостей зі словами підтримки та вдячності. Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

«Сьогодні ми відчуваємо в серці Божу любов і тепло, коли розуміємо, що спричинилися до будівництва храму. Ми сподіваємося, що храм святого Миколая, збудований в такому історичному місці, стане молитовним домом, прикрасою і радістю для багатьох людей. Адже кожен храм має своїх вірян. Ми отримуємо багато викликів у сучасному світі, але що ми відкладаємо для духовного і вічного? Якщо не будемо будувати храми, то будуватимемо в’язниці. Тому що церква усіх нас з дитинства виховала інакше — у доброму моральному руслі», — наголосив владика Володимир.

Отець Іван Жук, який сьогодні займається проєктом із будвництва, розповів про те, що відчуває велику підтримку під час постання нового храму Святого Миколая.

«Єпископське благословення — це прообраз благословення самого Бога. Церква покликана приводити своїх дітей до Бога. Перше її завдання — учительський уряд, що вимагає від кожного з нас вміння слухати своїх наставників та єпископів. Церква має різні напрямки праці та служіння. Наша парафія, сподіваємось, теж буде виконувати служіння — опікуватися дітьми-сиротами», — сказав о. Іван Жук.

Генеральний вікарій Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ митр. прот. Степан Балагура теж виголосив слова подяки усім присутнім жертводавцям.

«Є речі, які запам’ятаються на все життя. Проминуть наші здобутки, старання, мрії. Але те, що ми зробили для Господа Бога, завжди залишиться з нами. Ми дуже радіємо, що храм дуже активно будується — ще рік тому був тільки фундамент, а сьогодні будівництво на етапі зведення куполів. І це направду чудо, що в такий складний для усіх час знайшлися люди, які у своєму серці захотіли підтримати зведення святині», — наголосив о. Степан Балагура.

Розповідали про важливість будівництва храму також митці та учасники процесу, які брали участь на різних етапах зведення церкви.

Між тим, усі присутні мали змогу насолодитися класичною музикою у виконанні квінтету «Quattro Corde», співом музичного гурту «Кана» та виступами дітей.