Владика Володимир Маланчук

Апостольський екзарх українців Франції, титулярний єпископ Епіфанійський

20 серпня 1904 року у с. Базар (Чортківський повіт, Королівство Галичини та Володимирії, Австро-Угорська імперія).

26 квітня 1931 року з рук митрополита Андрея Шептицького.

19 лютого 1961 року у м. Вінніпег (Канада).

Помер

29 вересня 1990 року в м. Вінніпег (Канада).

Народився 20 серпня 1904 року у с. Базар (Чортківський повіт, Королівство Галичини та Володимирії, Австро-Угорської імперії, сьогодні - с. Базар, Чортківський район, Тернопільська область).

Вступив до редемптористів у Бельгії, де перед тим закінчив навчання у ювенаті редемптористів в м. Ессен (Німеччина). 20 вересня 1924 року прийняв облечини і після річного новіціяту 21 вересня 1925 року склав перші обіти та розпочав навчання у семінарії в м. Боплато (Beauplateau, Бельгія). В період навчання, 21 вересня 1928 року склав вічні обіти. 26 квітня 1931 року отримав священичі свячення з рук митрополита Андрея Шептицького у м. Львові. В монастирі був вчителем у ювенаті (впродовж 1931–1934 років), викладачем у семінарії (впродовж 1934–1939 років).

У вересні 1939 року виїхав на Захід. З 1940 по 1946 роки був деканом і душпастирем українських біженців на всю Баварію. В тому ж часі, продовжував вивчати філософію в університеті в м. Мюнхені, де захистив докторат у 1944 році. Також викладав у семінарії в м. Вільгельм (Wilhelm, Німеччина) та в м. Колемборг (Colemborg, Нідерланди). В 1949–1950 роках був генеральним вікарієм владики Івана Бучка на території Англії. Навесні 1951 року переїхав до Канади, де в жовтні того ж року став віце-протоігуменом Йорктонської Віце-Провінції Згромадження редемптористів.

22 липня 1960 року Папа Іван ХХІІІ спеціальною буллою створив екзархат УГКЦ у Франції, й у тій же буллі призначив Володимира Маланчука першим екзархом та титулярним єпископом Epiphania in Syria. Хіротонія відбулась 19 лютого 1961 року у м. Вінніпезі (Канада), де святителями стали Максим Германюк, митрополит Вінніпезький, Амброзій Андрій Сенишин, єпископ Стемфордський, та Ісидор Борецький, єпископ Торонтський.

19 березня 1961 року архиєпископ Паоло Бертолі, Папський нунцій у Франції, в соборі Святого Володимира звершив Чин інтронізації владики Володимира Маланчука на екзарха Апостольського екзархату українців-католиків візантійського обряду у Франції.

У 1962–1965 роках владика Володимир став активним учасником ІІ Ватиканського Собору.

20 серпня 1979 року владиці виповнилось 75 років і він попросився на емеритуру, яку прийняв у Ватикані Папа Іван Павло ІІ лише 27 листопада 1982 року. Відтак, єпископ Володимир Маланчук повернувся у Канаду, в монастир Чину Найсвятішого Ізбавителя (редемптористів).

Помер владика Володимир 29 вересня 1990 року в м. Вінніпег (Канада), де і похований на місцевому кладовищі Holy Family Cemetery.