Владика Венедикт Алексійчук: «Стаючи на молитву, ми повинні мати розуміння, до Кого ми молимося!»

31 серпня 2022

Владика Венедикт Алексійчук, єпископ Єпархії Святого Миколая із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), продовжує ознайомлювати своїх читачів із християнською молитвою. Цього разу владика пропонує застановитися над тим, а що означає «правильно молитися».

Якщо молитва є цінністю для нас, нам потрібно вчитися «молитися правильно». Правильна молитва характерна проявом поваги до Бога. Багато людей моляться так, ніби Бог перед ними в боргу і зобов’язаний дати те, що вони просять. Вони ставлять Йому ультиматуми типу: «Якщо Ти мені не відповіси, я піду з церкви» або «Якщо Ти мені не відповіси, я перестану вірити в Тебе». Хіба має право людина заявляти подібне Богові?

Стаючи на молитву, ми повинні мати розуміння, до Кого ми молимося! Ми ж приходимо до Володаря і Творця всесвіту. Він заслуговує найбільшої пошани і поклоніння.

«Правильна» молитва характерна наполегливістю. У Біблії розповідається про боротьбу Якова з кимось таємничим, який відмовляється назвати своє ім’я, але Яків не відпускав його доти, поки не отримав від нього благословення. Часом у наших конкретних ситуаціях, якщо не бачимо негайних результатів, виникає спокуса перестати молитись, опустити руки. Але не варто зразу здаватися. Витривалість і молитовна боротьба життєво необхідні для життя з Богом.

Тому не опускаймо підняті в молитві руки, а в покорі чекаймо на відповідь Божу. Кінцева мета молитви — отримати не те, що ми хочемо, а навчитися бажати того, що дає Бог. Але цього ніколи не станеться, якщо ми не підпорядкуємо свою волю Йому і не довіримо себе в руки Божі. Ісус вчить, що фокус в наших молитвах повинен бути спрямований на те, щоб молитися про ті речі, які є волею Божою. Всі наші молитви повинні бути спрямовані на те, щоб нам принести на землю волю Божу.

† Венедикт Алексійчук,
єпарх Чиказький