Владика Степан Меньок закликає до молитви на вервиці за звільнення оо. редемптористів Івана та Богдана
Екзарх Донецький владика Степан Меньок звернувся до вірних та всіх людей доброї волі із закликом про молитву на вервиці за полонених священників Чину Найсвятішого Ізбавителя Івана Левицького і Богдана Гелету.
«Приходжу до храму раніше і так на самоті молюся і скаржуся Ісусові, чому не вислуховуються наші молитви, коли ми просимо про звільнення з полону оо. Редемптористів Івана Левицького і Богдана Гелету. Важко зрозуміти плани Божі. Як Він сам говорить: „Мої стежки не ваші стежки, мої дороги не ваші дороги…“ Але молитву ми не будемо опускати», — розпочинає своє звернення до вірних екзарх Донецький владика Степан Меньок.
Відтак єпископ ділиться своїми роздумами про посилення молитви, про залучення до неї усіх, кому не байдужа доля наших священників. «Ми маємо їжу, маємо постіль, а вони перебувають в таких важких, в’язничних умовах. Отець Богдан Гелета страждає від цукрового діабету. Де взяти лікарства, я вже не говорю про дієтичну їжу», — зазначає він.
За словами Донецького екзарха, досі неможливо дізнатися про їхню долю і місце перебування, хоча за них вставляються найвищі церковні достойники. «Тому я пропоную усилити молитву за них, кому не байдужа їхня доля. Їх знає багато людей, а кожний з нас нехай порозсилає це прохання своїм друзям. Пригадаймо притчу про суддю, який Бога не боявся і людей не стидався. Але надокучлива вдова домоглася свого. І ось що сказав на закінчення цієї притчі Ісус: „А Бог хіба не оборонить своїх вибраних, які до нього день і ніч голосять і чи баритиметься до них? Кажу вам: Оборонить їх негайно“ (Лк. 18, 7–8)», — закликав архиєрей.
Він також пригадав, що у всіх часах свого існування Церква постійно молилася за ув’язнених: молитва під час ув’язнення апостола Петра і його чудесне визволення Ангелом. В Діяннях апостолів читаємо: «Отож, Петра стерегли у в’язниці, а Церква молилася горливо Богові за нього» (Дія 12, 5).
Наприкінці владика Степан запропонував особливу вервицю за них. Ось зміст цієї вервиці:
Початок звичайний, так як у всіх нами знаних молитвах на вервиці, аж до першого великого зернятка і наступних. А потім на першому великому зерняті і на наступних великих. Слава Отцю, Сину і Святому Духові, нині повсякчас і на віки вічні. Амінь.
Після цього, на всіх великих зернятках молимося: «Боже будь милосердний до наших отців Івана і Богдана і визволи їх з в’язниці» А на маленьких зернятках: «Боже звільни отців наших з неволі» і т. д. аж до великого зернятка. На закінчення: «Під Твою милість прибігаємо…»
«Надіємось на Ваші милосердні серця», — мовив на завершення свого листа із закликом про молитву екзарх Донецький владика Степан Меньок.
Нагадаємо, що у п’ятницю, 25 листопада, пресслужба Донецького екзархату УГКЦ опублікувала офіційну заяву з приводу незаконного арешту священнослужителів у Бердянську — о. Івана Левицького та о. Богдана Галети. Ще до цієї заяви у російських ЗМІ розпочали з’являтися повідомлення про затримання в Бердянську українських священників, через нібито, знайдену у них росгвардійцями вибухівку, зі звинуваченням в «підривній» і «партизанській» діяльності, спрямованій проти представників російських військ, котрі знаходяться в м. Бердянську.
У свою чергу, проаналізувавши ситуацію, що склалася, Донецький екзархат офіційно заявив, що «тільки через вірність Богові і Церкві отцям-душпастирям інкримінуються вищезгадані „звинувачення“».
«Враховуючи вищесказане, вимагаємо якнайшвидшого звільнення з-під варти та з ув’язнення наших священників — ієромонаха Івана Левицького, та ієромонаха Богдана Гелети, а також забезпечення їх безперешкодного законного служіння духовним потребам вірним УГКЦ, котрі проживають у м. Бердянську», — йдеться у Заяві.
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав звернувся до міжнародної спільноти за поміччю та сприянням у звільненні полонених. «Звертаюся до дипломатичних представників, міжнародних правозахисних організацій із закликом зробити все для порятунку життя нашим полоненим ієромонахам. Усіх вірних нашої Церкви в Україні і на поселеннях, усіх християн, людей доброї волі прошу молитися за порятунок наших душпастирів […]. Я прошу всіх, найперше тих, хто мучить і катує, негайно звільнити їх. Це ні в чому не винні Христові священники. Вони завинили хіба тим, що люблять свій народ, Церкву, повірених їм людей».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ