Владика Єронім Химій

Єпископ Нью-Вестмінстерський

12 березня 1919 року у м. Радвей (провінція Альберта, Канада).

29 червня 1944 року з рук Преосвященного владики Василя Ладики, Апостольського екзарха Канади.

5 вересня 1974 року у м. Ванкувер (провінція Британська Колумбія, Канада) за участі головного святителя митрополита Вінніпезького Максима Германюка, митрополита Філадельфійського Амвросія Сенишина та єпископа Едмонтонського Ніла Саварина.

Помер

19 вересня 1992 року у м. Ванкувер (провінція Британська Колумбія, Канада).

Народився майбутній владика 12 березня 1919 року у м. Радвей (провінція Альберта, Канада), у родині Євстахія та Анни Химіїв, з роду Ягній. Батьки прибули до Канади із м. Борщів (Тернопільська область).

До Василіянського Чину вступив 19 березня 1934 року. Вічні обіти до Чину Святого Василія Великого зложив 27 липня 1941 року. Відтак 29 червня 1944 року у м. Мондер (провінція Альберта, Канада) отримав священичі свячення з рук Преосвященного владики Василя Ладики, Апостольського екзарха Канади.

Впродовж 1944–1947 років був сотрудником парафії св. Йосафата в м. Едмонтоні (Канада). У 1947–1948 роках направлений на служіння сотрудником парафії Успіння Божої Матері та професором василіянських студентів у Ґрімзбі (Канада). Уже через рік, в 1949–1950 роках стає сотрудником у м. Мондері (провінція Альберта, Канада), а в 1950–1956 роках отримує декрет на служіння парохом Пресвятої Трійці у м. Веґревілі (провінція Альберта, Канада), де збудував першу муровану церкву.

1956 рік став переломним для о. Єроніма і він відправляється із Канади до Риму на навчання. Таким чином, впродовж 1956–1958 років та 1961–1962 років отець Єронім вивчав канонічне право в Папському Латеранському університеті, здобувши в Римі у 1958 році ліцензіат, а у 1966 році — докторат з канонічного права. У 1968 році видав працю «Юридичний статус Верховного Архиєпископа в сучасному східному канонічному праві» (лат. «De figura iuridica Archiepiscopi Maioris in Iure Canonico Orientali vigenti»). Після навчання отець знову повертається до Канади.

У 1958–1960 роках отець Єронім служив парафіяльним сотрудником у м. Вінніпезі (Канада), а у 1960–1961 роках — як настоятель монастиря св. Йосафата в м. Оттаві (Канада) й духівник новіціату Сестер Служебниць в Анкестері (провінція Онтаріо, Канада).

Відтак у 1961 році відбулася друга поїздка до Риму. Впродовж 1961–1963 років отець Єронім здійснює обов’язки генерального секретаря Василіянського Чину в Римі (Італія), а протягом 1963–1974 років — генерального консультора. Окрім цього, у 1966 році о. Єронім отримав ще одне важливе доручення, а саме став ректором Української Папської колегії св. Йосафата на Джаніколо в м. Римі (Італія) аж до 1974 року, тобто до своєї номінації на єпископа.

27 червня 1974 року ієромонах Єронім іменований папою Павлом VI єпархом Нью-Вестмінстеру (Канада) для українців. Єпископська хіротонія відбулася 5 вересня 1974 року у м. Ванкувер (провінція Британська Колумбія, Канада) за участі головного святителя митрополита Вінніпезького Максима Германюка, митрополита Філадельфійського Амвросія Сенишина та єпископа Едмонтонського Ніла Саварина. Від 1973 по 1983 роки владика Єронім став консультором Конгрегації для Східних Церков, а в 1978–1983 роках — консультором Комісії для перегляду східного канонічного права. З 1985 року отримує доручення від Синоду Єпископів УГКЦ очолити Комісію із підготовки партикулярного права УГКЦ.

Помер Преосвященний владика Єронім Химій, єпарх Нью-Вестмінстерський, 19 вересня 1992 року у м. Ванкувер (провінція Британська Колумбія, Канада) після 48 років священичого та 18 років єпископського служіння. Похований у м. Мондер (провінція Альберта, Канада).