Владика Роман Даниляк

Апостольський адміністратор Торонтської єпархії, титулярний єпископ Нисси

29 грудня 1930 року в м. Торонто (Канада).

13 жовтня 1957 року із рук архиєпископа і митрополита Вінніпезького Максима Германюка, ЧНІ.

25 березня 1993 року очолив митрополит Вінніпезький Максим Германюк, а співслужителями були архиєпископ і митрополит Філадельфійський Стефан Сулик та владика Василь Філевич, єпарх Саскатунський.

Помер

7 жовтня 2012 року у м. Торонто (Канада).

Дитинство та освіта

Владика Роман Даниляк народився 29 грудня 1930 року в м. Торонто (Канада) в сім’ї Теодора і Єлисавети Даниляків. Був охрещений в церкві св. Йосафата — першому храмі, спорудженому українськими мігрантами у Східній Канаді у 1914 році, який згодом став катедральним.

Він закінчив вищі філософські студії в університеті св. Михаїла в м. Торонто (Канада), а потім, протягом 1954–1966 років продовжував богословські студії в м. Римі (Італія), завершивши їх науковим ступенем д-ра богослов’я в Папському Урбаніанському університеті. Згодом 11 березня 1966 року ще захистив докторську дисертацію з церковного й цивільного права «De collectione XIV titulorum eusque versione slavica» в Папському Латеранському університеті.

У 1956 році прийняв дияконські свячення у Римі з рук єпископа Івана Бучка, Апостольського візитатора українців-католиків у Західній Європі, а вже 13 жовтня 1957 року архиєпископ і митрополит Вінніпезький Максим Германюк, ЧНІ, висвятив його на священика.

Повернувшись у 1966 році до Канади, о. Роман був призначений на служіння до катедральної парафії св. Йосафата в м. Торонто та канцлером єпархії, виконуючи це завдання аж до призначення його Апостольським адміністратором. В 1973 році Папа Павло VІ призначив його радником Папської комісії перевірки Східного канонічного права, і це завдання він виконував до 1990 року, тобто, до виходу у світ Кодексу Канонів Східних Церков.

16 грудня 1992 року Папа Іван Павло II призначив о. Романа Даниляка Апостольським адміністратором sede plena Торонтської єпархії УГКЦ і титулярним єпископом Нисси. Єпископську хіротонію 25 березня 1993 року очолив митрополит Вінніпезький Максим Германюк, а співслужителями були архиєпископ і митрополит Філадельфійський Стефан Сулик та владика Василь Філевич, єпарх Саскатунський.

У 1998 році владику Романа Даниляка призначено каноніком Папської базиліки Santa Maria Maggiore в м. Римі, а єпархом Торонтським призначено владику Корнилія Пасічного, ЧСВВ.

Коли стан здоров’я владики Романа погіршився, він повернувся до Канади. Останні роки провів у рідному місті Торонто (Канада), терпеливо переносячи страждання, спричинені тривалою недугою. Помер на 82-му році життя та на 20-му єпископського служіння 7 жовтня 2012 року. Похоронні богослужіння відбулися 11 жовтня того ж року.