Владика Річард Семінак

Єпарх Чиказький

3 березня 1942 року у м. Філадельфія (штат Пенсильванія, США).

25 травня 1967 року із рук митрополита Філадельфійського Амвросія Сенишина.

4 червня 2003 року із головним святителем Блаженнішим Любомиром Гузаром та співсвятителями – владикою Стефаном Сорокою, архиєпископом і митрополитом Філадельфійським, та владикою Робертом Михаїлом Москалем, єпархом Пармським.

Помер

16 серпня 2016 року.

Дитинство та освіта

Владика Річард Стефан Семінак народився 3 березня 1942 року у м. Філадельфія (штат Пенсильванія, США). Після закінчення початкової школи продовжував навчання в гімназії, де вирішив стати священиком. У 1958 році зарахований до Стемфордської малої духовної семінарії святого Василія (штат Коннектикут, США), де отримав ступінь бакалавра у 1963 році. Богословську освіту здобув у Вищій духовній семінарії святого Йосафата у м. Вашингтоні (США), одержавши ступінь магістра богослов’я.

25 травня 1967 року в катедральному храмі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у м. Філадельфія висвячений на священика митрополитом Філадельфійським Амвросієм Сенишином. У 1968–1969 роках навчався в Папському інституті Східних студій у Римі (Італія), де здобув ступінь бакалавра Східного канонічного права.

У 1969 році повернувся до Сполучених Штатів Америки для душпастирської праці. Упродовж наступних років і дотепер здійснював служіння в різних парафіях. Зокрема, впродовж 1967–1969 років був сотрудником катедрального собору Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у м. Філадельфія (штат Пенсильванія, США). Відтак у 1969–1971 роках став сотрудником церкви Святого Духа у м. Честер (штат Пенсильванія, США), в 1971–1972 роках — сотрудник церкви Пресвятої Трійці у м. Янґстаун (штат Огайо, США), а далі, у 1972–1973 роках служить парохом церкви Стрітення у м. Ленсдейл (штат Пенсильванія, США). З 1973 по 1977 роки здійснював душпастирські обов’язки як парох церкви Святої Анни у м. Воррингтон (штат Пенсильванія, Канада). Протягом 1978–1982 років — капелан Провінційного дому сестер-василіанок у м. Філадельфія, капелан Академії святого Василія у м. Філадельфія і манор Колегії у м. Дженкінтаун (штат Пенсильванія, США). У 1982–1984 роках — парох церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Маямі (штат Флорида, США), а з 1984 року став парохом церкви Пресвятої Трійці у м. Карнеґі (штат Пенсильванія, США).

Виконував також інші додаткові обов’язки на єпархіальному рівні: був єпархіальним директором Катехитичної комісії та Комісії екзаменаторів для молодшого духовенства, членом Ради комітету пенсійного фонду для священиків, єпархіальним консультором, протопресвітером Південного деканату, регіональним духівником Союзу українських католиків тощо.

5 жовтня 1984 року Папа Римський Іван Павло ІІ надав о. Річарду Семінаку титул папського капелана.

25 березня 2003 року Святіший Отець Іван Павло ІІ номінував отця Річарда Семінака єпископом Української католицької єпархії Святого Миколая в м. Чікаго (США). Єпископська хіротонія відбулася 4 червня 2003 року із головним святителем Блаженнішим Любомиром Гузаром та співсвятителями — владикою Стефаном Сорокою, архиєпископом і митрополитом Філадельфійським, та владикою Робертом Михаїлом Москалем, єпархом Пармським.

16 серпня 2016 року, на 75 році життя упокоївся в Бозі владика Річард Семінак, єпарх Чиказької єпархії. Поховання відбулося на кладовищі Сент-Мері м. Елкінс Парк (штат Пенсильванія, США) 26 серпня цього ж року.