Владика Мирон Дацюк

Єпарх Едмонтонський

16 листопада 1919 року в місцевості Мондер (провінція Альберта, Канада).

10 червня 1945 року з рук Високопреосвященного архиєпископа Василя Ладики, Апостольського екзарха Канади.

14 жовтня 1982 року із головним святителем митрополитом Вінніпезьким Максимом Германюком та співсвятителями - єпархом Нью-Вестмінстерським Єронімом Химієм та титулярним єпископом Назіянсу Димитрієм Ґрещуком.

Помер

14 січня 1996 року в м. Едмонтоні (Канада).

Владика Мирон Дацюк народився 16 листопада 1919 року в місцевості Мондер (провінція Альберта, Канада). Походив з родини Бручковських. При народженні його батьки Лука та Ксенія дали йому хресне ім’я Михайло.

Коли йому виповнилося 16 років, вирішив обрати шлях служіння Богу та Церкві, і вступити до Чину Святого Василія Великого. Там отримав монаше ім’я Мирон. Також навчався у Мондері та Ґрімсбі (провінція Онтаріо, Канада). 15 листопада 1942 року склав урочисті довічні чернечі обіти, а 10 червня 1945 року у Ґрімсбі прийняв священиче рукоположення з рук архиєпископа Василя Ладики. Після цього, був парохом декількох греко-католицьких церков Канади, а також ігуменом монастирів Чину Святого Василія Великого.

В 1945 році ієромонах Мирон Дацюк виконував душпастирські обов’язки в Мондері і Ґрімсбі (провінція Онтаріо, Канада), а в 1950 році його призначено пароxом української греко-католицької церкви святого Миxаїла у Монреалі (Канада). У 1953 році призначений магістром новіціату отців-василіян у Мондері, де від 1959 до 1964 року також був ігуменом монастиря. Впродовж 1964–1970 років Мирон Дацюк був протоігуменом провінції отців-василіян у Канаді. Також у 1970–1982 роках був парохом парафій святого Миколая у Вінніпезі (Канада), святого Василія в Едмонтоні (Канада) та Матері Божої Неустанної Помочі у Ванкувері (Канада).

24 червня 1982 року Папа Римський Іван Павло II призначив ієромонаха Мирона Дацюка єпископом-помічником Вінніпезької архиєпархії, титулярним єпископом Тіатири (Thyatira). Архиєрейська хіротонія відбулася 14 жовтня 1982 року. Головним святителем став митрополит Максим Германюк, а співсвятителями — єпископи Єронім Химій і Димитрій Ґрещук.

28 жовтня 1991 року Папа Іван Павло II призначив єпископа Мирона Правлячим єпископом Едмонтонської єпархії УГКЦ. Він став третім єпископом Едмонтонської єпархії, після Ніла Саварина та Димитрія Грещука.

14 січня 1996 року в м. Едмонтоні (Канада), після 14 років єпископства та 51 року священнослужіння, владика Мирон Дацюк помер. На той час, йому було 77 років. Похований 19 січня в канадському містечку Мондер (провінція Альберта, Канада), за участі митрополита Михайла Бзделя, єпископів, численного духовенства та вірних.