Владика Михайло Руснак

Єпископ-помічник Торонтської єпархії, Апостольський екзарх екзархату Свв. Кирила і Методія для словаків візантійського обряду в Торонто (Канада).

21 серпня 1921 року у м. Бівердейл (штат Пенсильванія, США).

3 липня 1949 року із рук владики Павла Ґойдича, єпарха Пряшівського.

2 січня 1965 року у м. Торонто, де головним святителем став владика Ісидор Борецький, єпарх Торонтський, а співсвятителями – владика Микола Томас Елко, єпарх Пітсбурга, та владика Йоаким Сегеді, титулярний єпископ Гіпсарії.

Помер

16 січня 2003 року в м. Торонто (провінція Онтаріо, Канада).

Майбутній владика народився 21 серпня 1921 року у м. Бівердейл (штат Пенсильванія, США). Освіту здобував у редемптористському монастирі в м. Михайлівці (Словаччина), відтак вивчав фолософію в університеті м. Братислава (Словаччина), а богослов’я — в семінарії у м. Оборісте, поблизу Праги (Чехія).

До Чину Найсвятішого Ізбавителя (редемптористи) вступив у 1941 році, а 2 серпня 1942 року зложив вічні обіти.

Святе Таїнство Священства отримав 3 липня 1949 року із рук владики Павла Ґойдича, єпарха Пряшівського. Невдовзі, впродовж 1950–1951 років був ув’язнений комуністичною владою та звільнений завдяки американському громадянству. Опісля, протягом 1952–1964 років виконує служіння пароха у словацькій парафії Різдва Пречистої Діви Марії у м. Торонто (Канада).

25 серпня 1964 року папа Павло VI призначив о. Михайла Руснака титулярним єпископом Зерніцо та помічником єпископа Торонто Ісидора Борецького. Архиєрейська хіротонія відбулася 2 січня 1965 року у м. Торонто, де головним святителем став владика Ісидор Борецький, єпарх Торонтський, а співсвятителями — владика Микола Томас Елко, єпарх Пітсбурга, та владика Йоаким Сегеді, титулярний єпископ Гіпсарії.

13 жовтня 1980 року владика Михайло Руснак призначений папою Римським Іваном Павлом ІІ екзархом екзархату Свв. Кирила і Методія для словаків візантійського обряду у м. Торонто (Канада). Своє єпископське служіння на цій катедрі владика Михайло виконував до 11 листопада 1996 року, коли Папа Іван Павло ІІ прийняв його зречення із уряду.

Помер владика Михайло Руснак 16 січня 2003 року на 81-ому році в м. Торонто (провінція Онтаріо, Канада).