Владика Михайло Бубній відвідав парафії УГКЦ на деокупованій Херсонщині

24 січня 2023

Владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, відвідав прифронтові міста Берислав, Херсон і село Зміївку в межах душпастирської візитації парафій УГКЦ Одеського екзархату деокупованої Херсонщини, щоб зустрітися з вірними, священниками та людьми в потребі. Візитація тривала з 18 по 22 січня.

Владика Михайло Бубній відвідав парафії УГКЦ на деокупованій Херсонщині

Парафія Мучеників Макавейських у м. Берислав

У Навечір’я Богоявлення у м. Берислав владика Михайло благословив і розділив Святу вечерю з людьми, що опинилися у важких життєвих обставинах. Про це зазначає пресслужба Одеського екзархату УГКЦ.

Цю вечерю, яка проходила у храмі Мучеників Макавейських, організувала спільнота благодійної кухні «П’ять хлібів і дві риби», що діє уже рік при парафії.

За словами настоятеля храму о. Олександра Більського, цей день для парафіян і гостей був дуже особливим, урочистим та незвичним. «Було затишно і приємно, лунала коляда і всіх єднала молитва. Ми дякували Богові за звільнення Берислава, просили перемоги й миру, бажали одні одним витривалості та добра», — поділився враженнями о. Олександр.

Священник також зазначив, що владика Михайло під час першого душпастирського візиту до Берислава після деокупації цікавився життям парафії, ознайомлювався з роботою благодійної кухні-їдальні «П’ять хлібів і дві риби», жартував із волонтерами. «Ми щиро вдячні владиці за його візит. Дякуємо йому за те, що він завжди пам’ятає про нас, молиться, фінансово допомагає, шукає різні способи залучення спонсорів і підтримки», — зазначив о. Олександр.

Наступного дня, у Свято Богоявлення, архиєрей очолив Божественну Лутургію і Чин освячення води. Із владикою співслужили о. Олександр Більський і о. Василь Барчук із с. Зміївка.

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці у с. Зміївка

Також цього дня владика Михайло навідався до парафії Різдва Пресвятої Богородиці в с. Зміївка Бериславського району. Архиєрей очолив Божественну Літургію, з ним співслужив настоятель парафії о. Василь Барчук.

У вітальному слові до вірних владика Михайло наголосив на мужності й відданості о. Василя. За словами єпископа, попри слабке здоров’я, той залишився зі своїми вірними. «Тут виявилася велика любов отця Василя до вас, до цієї парафії у Зміївці — він залишився, хоч мав можливість виїхати. Отець сказав — ні. Оцінімо це, дорогі брати і сестри! Це велика жертва великого серця», — зазначив єпископ.

«Дякую вам, отче Василію! Нехай Господь Бог вас винагородить, благословить, найперше здоров’ям, щоби ви міцно стояли на ногах і ще довго могли послужити Богові та людям на цій парафії Різдва Пресвятої Богородиці у с. Зміївка», — зазначив єпископ.

Отець Василь Барчук подякував екзархові Одеському за душпастирський візит до парафіян парафії Різдва Пресвятої Богородиці. Після урочистого Богослужіння владика Михайло здійснив Чин освячення води й окропив усіх вірних свяченою водою.

Парафія Святого Володимира Великого у м. Херсон

21–22 січня екзарх Одеський перебував у Херсоні. В суботу у храмі Святого Володимира Великого він молився Божественну Літургію і парастас під звуки вибухів у наміренні за всіх померлих у цій страшний війні. Опісля єпископ звернувся до вірних зі словом потіхи та надії.

Крім цього, перебуваючи в Херсоні, екзарх Одеський зустрівся з монашою спільнотою ЧСВВ, яка душпастирює на парафії Святого Володимира Великого. Єпископ подякував духовенству за відважне служіння, зокрема о. Ігнатію Москалюку і брату Піменові за те, що перебували з вірними в Херсоні під час російської окупації, і запевнив їх у молитовній підтримці.

Візит на деокуповані території екзарх Одеський завершив у неділю, 22 січня, Божественною Літургією у храмі Святого Володимира Великого в Херсоні, де чисельно зібралися вірні.

Під час Літургії владика звернувся до парафіян зі словами, сповненими надії і підтримки: «Свято Богоявлення нагадує нам про діяння Бога у Святій Тройці. Ворог мав план розділити нас, але Бог перекреслив його. Ісус Христос після Йордану проповідує місію спасіння, добру новину. Сьогодні неділя Божого слова, яке має життєдайну силу, надихає на добрі вчинки. Ми віримо в перемогу і в те, що житимемо вільними. Не бійтеся, бо Бог із нами! Весь світ спостерігає за Херсоном, тож стіймо вірно!» — закликав архиєрей.

Отець Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, настоятель монастиря, подякував владиці Михайлові за молитву, підтримку і велику любов до парафіян багатостраждального міста Херсон.

Після Божественної Літургії єпископ зустрівся з парафіянами, зокрема з діточками. Відтак на подвір’ї храму владика роздав допомогу від спільноти «Лицарі Колумба» людям, що опинилися у важких життєвих обставинах.