Владика Михаїл Колтун: «Бог приходить до нас через темряву гріха і вливає нам світло життя»

21 січня 2021

У празник Богоявлення Господнього владика Михаїл Колтун звершив Архиєрейську Божественну Літургію та освятив води у прокатедральному храмі св. свщмч. Йосафата в Жовкві. Владиці співслужили настоятель храму о. Михайло Ткачів, сотрудник о. Віталій Лупій, диякон Августин Тимчак та диякон Святослав Мартинюк.

У часі Літургії владика Михаїл Колтун, правлячий архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії, виголосив проповідь. Перш за все, архиєрей звернув увагу слухачів на красу сотвореного світу. «Нам потрібно задуматися, що Бог робить для нашого життя на землі. Він створив цей світ і побачив, що воно добре. Він, створивши шедевр, приглядається і любується ним. Отець споглядає Сина і розпізнає у світі його образ, — так нас навчає Катехизм».

Людина як вінець створіння

За словами владики, Господь покликав людину до особливого служіння стосовно сотвореного світу, однак гріх спотворив це бачення. «Господь створив цей світ і сам приглядається і пізнає свою любов, яку він воплотив. Цим воплоченням є Син Божий. Сьогодні голос чути над водами — „Це син мій Улюблений, Його слухайте“. Господь приходить на землю, щоб оновити все творіння, не тільки людину. Щоб ми могли цей сотворений світ сприймати так, як Бог, що вдивляючись, бачить свою любов до Сина. Він сотворив цей світ для того, щоб людина була вінцем створіння, а ми щоби могли Богові хвалу, славу, подяку і поклін воздавати за дар нашого життя у цьому багатогранному світі. Сьогодні через наші з вами гріхи, ми втратили бачення світу і бачення один одного, ми стали ворогами собі через ставлення до сотвореного світу, який є іконою Божою».

Господь входить у Йорданські води, щоби оновити людину та увесь світ

Відтак єпарх Сокальсько-Жовківський зазначив, що у цьому святі Богоявлення ми святкуємо прихід Бога до нас: «Сьогодні віримо, що Бог ці потоки вод спрямовує до нас, щоб ми могли перейнятися Божою любов’ю. Щоб ця любов відродила нас до життя і ми могли відчути, який великий і добрий Бог. Він приходить до нас через темряву гріха і вливає нам світло життя. З яким великим піднесенням ми дякуємо в молитвах на освячення води за всякий дар».

Цитуючи Катехизм Української Греко-Католицької Церкви владика Михаїл мовив: «Ісус Христос діє в серцях людських не тільки пробуджуючи прагнення майбутнього віку, але силою Духа свого просвічує та скріпляє шляхи прагнення, завдяки яким людська спільнота старається робити життя більш людяним. Наскільки Бог входить в життя кожного, щоб оживити, оздоровити та оновити нас, щоб бути вдячними і належно славити Творця. Для того сьогодні Господь посилає нам оздоровчу силу».

Пресвята Богородиця — образ сприйняття Бога

«Образом сприйняття Бога є Пресвята Богородиця. Вона довірила себе і весь світ Богові. Віддаймося в руки Божі, щоб Він явив свою силу і славу у нашому житті і ми могли разом прославляти нашого Творця», — підкреслив на завершення своєї літургійної гомілії преосвященний владика Михаїл Колтун, правлячий архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

За матеріалами Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ