Владика Корнилій Пасічний
Єпарх Торонтський
Народився | 27 березня 1927 року народився у м. Вінніпезі (провінція Манітоба, Канада). |
Священичі свячення | 5 липня 1953 року із рук святителя Високопреосвященного архиєпископ Іван Бучка, Апостольського візитатора для українців-католиків у Західній Європі. |
Єпископська хіротонія | 17 січня 1996 року з рук митрополита Вінніпезького Михайла Бзделя та владик Василя Філевича, єпископа-емерита Саскатунської єпархії і Северіяна Якимишина, єпарха Нью-Вестмінстерського. |
Помер | 30 січня 2014 року в м. Торонто (Канада). |
Дитинство та освіта
Майбутній владика Корнилій (хресне ім’я Іван) народився у м. Вінніпезі (провінція Манітоба, Канада) 27 березня 1927 року, в родині Стефана й Анастасії, з роду Крук. Народну освіту здобув у Школі святого Миколая (тепер — Школа Непорочного Серця Марії) у м. Вінніпезі. Середню освіту здобув у василіанському коледжі в м. Мондері та в м. Грімсбі (провінція Онтаріо, Канада) у 1944–1948 роках. Філософію вивчав у м. Глен-Коув (штат Нью-Йорк, США), а богословську освіту здобув у Папському Григоріанському університеті в Римі (Італія), де отримав ступінь ліцензіату.
Священиче служіння
До Василіянського Чину на новіціат у м. Мондері (провінція Альберта, Канада) Іван Пасічний вступив 12 вересня 1942 року. Довічні обіти склав 31 жовтня 1948 року, а священичі свячення отримав у Римі 5 липня 1953 року із рук святителя Високопреосвященного архиєпископ Іван Бучка, Апостольського візитатора для українців-католиків у Західній Європі.
Здобувши подальші наукові ступені, а саме ступінь МА та завершення курсів для здобуття ступеня доктора філософії в університеті Оттави (Канада) впродовж 1954–1956 років, о. Корнилій від 1956 до 1958 викладав філософію василіанським студентам у м. Мондері та був душпастирем храму Покрови Пресвятої Богородиці в місцевості Краків (Канада). Від 1958 до 1959 року був тимчасовим душпастирем церкви Святого Івана Хрестителя в м. Оттаві та викладав філософію в Оттавському університеті. Від 1959 до 1963 року був заступником ігумена монастиря в м. Мондері, душпастирював у парафії Святого Івана Хрестителя у м. Борщів, викладав латинську мову та історію України василіанським студентам. Виконував різні настоятельські служіння в Провінції Найсвятішого Серця отців-василіан у Канаді, був редактором журналу «Beacon» («Маяк») та душпастирював у парафіях і на місіях. З 1970 по 1972 роки здійснює обов’язки настоятеля монастиря св. Йосафата у м. Оттава (Канада), а протягом 1982–1985 років — сотрудник на парафії Святого Івана Хрестителя у м. Оттава (Канада). З 1982 року Провінційною капітулою отців-василіян о. Корнилій Пасічний призначений провінційним консультором та економом. Окрім цього, з 29 вересня 1985 року здійснює душпастирське служіння у парафії Святого Миколая в м. Вінніпег (провінція Манітоба, Канада).
Єпископська діяльність
6 листопада 1995 року Папа Римський Іван Павло ІІ призначив о. Корнилія Пасічного єпархом Української Католицької Церкви в провінції Саскачеван з осідком у м. Саскатуні. Єпископські свячення отримав 17 січня 1996 року з рук митрополита Вінніпезького Михайла Бзделя та владик Василя Філевича, єпископа-емерита Саскатунської єпархії і Северіяна Якимишина, єпарха Нью-Вестмінстерського. Через три роки, 1 липня 1998 року Папа Іван Павло ІІ переніс владику Корнилія на престол Торонтської єпархії і всієї Східної Канади. Урочисте введення на престол Торонтської єпархії відбулося 24 вересня 1998 року.
3 травня 2003 року цей же Папа Іван Павло II прийняв зречення владики Корнилія з уряду єпарха Торонтського у зв’язку з віком і на його місце номінував владику Стефана Хміляра.
Як єпископ-емерит, владика Корнилій повернувся до василіанської спільноти. Проживаючи у монастирі отців-василіан в Торонто, продовжував душпастирську працю та був співредактор часопису «Світло».
30 січня 2014 року в м. Торонто (Канада) упокоївся у Господі на 87-му році життя, 71-му чернечого покликання, 61-му священства та 18-му році єпископства Преосвященний владика Корнилій Іван Пасічний, ЧСВВ, вислужений єпарх Торонтський Української Греко-Католицької Церкви в Канаді.