Владика Константин Сабов
Єпископ-помічник Мукачівської єпархії
Народився | 5 січня 1926 року у с. Сімерки, біля Перечина |
Священичі свячення | 7 листопада 1956 року із рук владики Олександра Хіри, єпископа Мукачівського. |
Єпископська хіротонія | 16 липня 1977 року відбувалася таємно. |
Помер | 18 листопада 1982 року у м. Ужгород. |
Народився Константин Сабов 5 січня 1926 року у священничій родині у с. Сімерки, біля Перечина. Навчався у Хустській, а потім в Ужгородській гімназіях. Деякий час навчався у Празькому університеті на лісоінженерному факультеті.
Згодом повертається в Ужгород і студіює теологію в Ужгородській богословській академії, яку закінчив у 1949 році.
Після насильницької ліквідації структур Мукачівської греко-католицької єпархії радянським режимом, працює шофером, а пізніше техніком по експлуатації автомобільних коліс.
Таємно рукоположений на священника єпископом Олександром Хірою 7 листопада 1956 року в Ужгороді на квартирі о. Олександра Мішкольці на вул. Митній. Отець Чейпеш у своєму інтерв’ю сідчив, що все відбувалося «у строгому секреті. Казали нам тоді: „Видите, яке положення є? З нашої єпархії забрали половину священників в Сибір. […] Єпархію не можна лишити без священників зовсім. Ми вас тепер висвячуємо, але держіть то в строгому секреті. Як доти поводилися, так і далі поводіться, щоби ніхто не підозрював, що ви є священники“. Ми то держали в секреті до 1990 року».
Отець Константин, як і інші підпільні священники, служив Служби Божі, уділяв Святі Таїнства вірним катакомбної Церкви. Одного разу його запросили у смт. Тересву охрестити дитину працівника радянських спецслужб, який під час таїнства особисто охороняв будинок, де звершувалося Хрещення.
Ієрархія підпільної Церкви, з метою конспірації вирішила висвятити о. Константина Сабова на єпископа. Він завершував богословські студії уже підпільно і підпільно був рукоположений на священника, і тому КГБ теоретично не мало підозрювати його як кандидата на єпископа. Єпископську хіротонію Константина Сабова звершив владика Олександр Хіра 16 липня 1977 року.
Навіть мати не знала потім, що її син Константин Сабов є єпископом. «Узнала тільки, коли брат помер і лежав у труні, а єпископ Головач прийшов і поцілував його в руку… Тоді мамка замітила це і спитала: „Що? Та чи був єпископом? …“ Так тоді все робилося в священничих кругах», — згадує отець Павло Сабов, брат єпископа.
У березні 1980 року владика Константин Сабов очолив багатолюдну заупокійну Святу Літургію і Чин похорону о. Миколи Ляховича у його помешканні у м. Рахові. Через це мав проблеми з представниками КДБ і керівництвом ужгородської АТК, де працював.
Представники радянських спецслужб почали пильніше стежити за Константином Сабовим і викликати його на розмови. Єпископ Константин Сабов несподівано помер на 56 році життя після допиту у КДБ, у скверику на вулиці Минайській в м. Ужгороді 18 листопада 1982 року.