Владика Кен Новаківський: «Синод має зробити певний іспит сумління щодо стратегії Церкви»

31 серпня 2015

Члени Синоду Єпископів УГКЦ заслухали доповідь щодо головної теми Синоду: «Парафіяльне душпастирство і новітні виклики». Її виголосив владика Кен Новаківський, Єпарх Нью-Вестмінстерський Української Греко-Католицької Церкви. У доповіді він підсумував успіхи Церкви і виклики, що постали в останні роки на шляху впровадження Стратегії’2020 «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом».

У коментарі для Департаменту інформації владика Кен, який є керівником групи із впровадження стратегії Церкви, зазначив, що Собор є певним іспитом сумління з програми «Жива парафія», так само і Синод має зробити певний іспит сумління. «Отже, слід відкрито обговорити і успіхи, і виклики на цьому шляху в останні роки. Є деякі речі, які владики мають щиро і критично оцінити», — сказав єпископ.

Владика Кен на Синоді висловив сподівання, що єпископи почнуть вимагати від душпастирів, наприклад, такого інструменту, як пасторальне планування. «Згідно з таким плануванням, — каже він, — парафіяльна спільнота мусить щороку збиратися і питати себе, яке є наше посланництво і як ми його здійснюватимемо наступного року. Ці зібрання повинен очолювати священик. Адже жива парафія — спільнота, де є повна співпраця між духовенством і мирянами».

Архиєрей зауважив, що тільки в єдності священика з мирянами парафія може бути успішною. «Інакше ми можемо мати дві екстреми. Одна екстрема — де парох усе робить сам і сам усе вирішує. І друга — парафіяни вважають свого священика немовби наймитом, коли вони самі все вирішуватимуть, а священик лише займатиметься духовними справами. Ні, так не може бути. Повинна бути добра співпраця між душпастирями і його парафіянами, тому що парафія має спільне посланництво і це посланництво вони мусять виконувати разом», — наголосив Єпарх Нью-Вестмінстерський.

Він також висловив сподівання, що Синод і надалі активно впроваджуватиме стратегію Церкви. «Сподіваюся, Синод дасть свою підтримку і зобов’язання стосовно того, що робилося досі, і що цей процес оновлення буде далі розвиватися», — додав єпископ.

Департамент інформації УГКЦ