Владика Кен Новаківський про Душпастирську раду УГКЦ: Душпастирська діяльність як розвиток особистих і спільнотних дарів

25 вересня 2019

Розповідаючи про новостворену Душпастирську раду Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви, владика Кен Новаківський та отець Володимир Містерман вказують на важливі аспекти євангелізації.

Ставити в центр душпастирської діяльності не виконання певних обов’язків, застосування заздалегідь сформованих моделей, чи розробку проектів, а дари й таланти, якими наділені всі, хто залучений до євангелізації. Про це йшла мова в другій частині інтерв’ю з владикою Кеном Новаківським, єпархом Нью-Вестмінстерським (Канада) та отцем Володимиром Містерманом, які розповіли про нещодавно створену Душпастирську раду Патріаршої курії УГКЦ.

Роздумуючи про діяльність будь-якої інституції, включно церковної, ми, зазвичай, думаємо про проблеми, які ця інституція вирішуватиме. Відповідаючи на запитання про виклики, що стоять перед Душпастирською радою, її Голова владика Кен пропонує зовсім інший підхід до церковної діяльності.

Аудіокоментар владики Кена Новаківського про дари Душпастирської ради

Доповнюючи роздуми владики Кена, секретар Душпастирської ради отець Володимир Містерман звертає увагу на важливий аспект — дбання про розвиток духовних дарів, якими наділені люди, що працюють в церковних установах.

Аудіокоментар отця Володимира Містермана про розвиток духовних дарів

В наш час, коли ми звикли заздалегідь планувати свою діяльність, нелегко утримати рівновагу між духовним виміром й адміністративними обов’язками, що часто вимагають багато часу й зусиль. Єпарх Нью-Вестмінстерський розповідає про цю рівновагу, ділячись своїм власним досвідом.

Аудіокоментар владики Кена Новаківського про духовний аспект служіння Душпастирської ради

За словами наших співрозмовників, джерелом євангелізації повинне бути особисте єднання з Богом. Але чи існує якась модель у Церкві, на яку новостворена Душпастирська рада буде орієнтуватися? На це запитання відповідає владика Кен.

Аудіокоментар владики Кена Новаківського про модель Ісуса Христа та його апостолів

Отець Володимир розповідає про критерій, який на його думку, допоможе оцінити ефективність душпастирської праці Церкви.

Аудіокоментар отця Володимира Містермана про найкращий критерій ефективності

За матеріалами Світлани Духнович для VaticanNews