Владика Інокентій Лотоцький

Владика Інокентій Лотоцький

Єпарх Чиказький

Народився

3 листопада 1915 року у Старих Петликівцях (сьогодні - Бучацький район, Тернопільська область).

Священичі свячення

24 листопада 1940 року з рук владики Павла Ґойдича, єпарха Пряшівського.

Єпископська хіротонія

1 березня 1981 року у соборі Святої Софії в Римі (Італія).

Помер

4 липня 2013 року.

Дитинство та освіта

Ілярій (хресне ім’я владики) Лотоцький народився 3 листопада 1915 року у Старих Петликівцях (сьогодні - Бучацький район, Тернопільська область), у родині Степана та Марії Лотоцьких, із роду Титин, будучи наймолодшим у сім’ї після двох братів та двох сестер. Після закінчення народної школи в рідному селі у 1928 році вступив до Місійного інституту імені св. Йосафата при монастирі отців-василіян у м. Бучачі (Тернопільська область), який закінчив у 1932 році. Того ж року вступив на новіціат отців-василіян у Крехові (Жовківський район, Львівська область), де прийняв чернече ім'я Інокентій; а по його закінченні, у 1934 році склав там перші обіти й виїхав на гуманітарні студії до м. Лаврова, що біля Старого Самбора (Львівська область). У 1936-1937 роках студіював у м. Добромилі (Старосамбірський район, Львівська область) риторику, а в 1937-1939 роках – у м. Кристинополі (сьогодні - Червоноград, Львівська область) філософію. Урочисті довічні обіти склав 8 серпня 1937 року в м. Добромилі.

Священиче служіння

Коли вибухнула Друга світова війна студенти-богослови з професорами виїхали до м. Оломоуца, в Чехословаччині. Тому, саме там 24 листопада 1940 року в м. Оломоуці одержав ієрейські свячення з рук владики Павла Ґойдича, єпарха Пряшівського. Із січня 1941 року відбуває вищі студії у м. Відні, які закінчує докторатом теології.

До листопада 1946 року о. Інокентій Лотоцький душпастирював серед українців у Бельгії, а наприкінці того ж року виїхав до США і працював магістром новіціату та ігуменом до 1951 року в м. Давсон (штат Філадельфія, США). У 1951-1953 роках був протоігуменом американської провінції Василіянського Чину з осідком у м. Нью-Йорку. Після того, до 1958 року, - там же парохом української церкви Святого Юрія. Коли в 1958 році відкрили новіціат у м. Глен-Коуві (штат Нью-Йорк, США), працював там магістром. У січні 1960 року став ігуменом василіянського монастиря у м. Чикаго (Іллінойс, США), а від листопада 1961 року – також парохом церкви Святого Миколая. З 1 серпня 1962 року його переведено на посаду ігумена і пароха церкви Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в м. Гемтремку (штат Мічиган, США).

Крім вищезгаданої праці, слід підкреслити великі заслуги о. д-ра Інокентія Лотоцького як блискучого проповідника, місіонера і визначного організатора релігійних товариств та совісного вчителя й катехита парафіяльних шкіл. Він давав реколекції для новиків і священиків, сестер Служебниць і Василіянок по різних місцевостях США і Канади, був сповідником для сестер. Великими успіхами користувалися його численні місії, які давав по більших містах США й Канади, таких як Рочестер, Нью-Йорк, Буффало, Детройт та інші. Працював як учитель і катехит у парафіяльних школах у Нью-Йорку, Чикаго й Гемтремку. У 1951–1956 роках на спеціальне доручення з Риму провів реорганізацію сестер-василіянок і був головою Генеральної Капітули сестер-василіянок. Неодноразово брав участь як делегат у Генеральній Капітулі ЧСВВ. Впродовж багатьох років провадив українську релігійну радіопрограму у Чикаго та Нью-Йорку.

Єпископська діяльність

22 грудня 1980 року Папа Римський Іван Павло II номінував о. Інокентія Лотоцького єпархіальним єпископом Чиказької єпархії Святого Миколая УГКЦ. Єпископська хіротонія відбулася 1 березня 1981 року у соборі Святої Софії в Римі (Італія). Головним святителем став Патріарх Йосиф Сліпий, а співсвятителями – владика Ніл Саварин, єпарх Едмонтонський та владика Василь Лостен, єпарх Стемфордський. Чин інтронізації другого єпарха Чиказького відбувся 2 квітня 1981 року у катедральному соборі Святого Миколая у м. Чикаго (штат Іллінойс, США).

2 липня 1993 року Папа Іван Павло II прийняв зречення владики Інокентія з уряду єпарха Чиказького у зв'язку з віком і на його місце номінував владику Михаїла Вівчара.

У 1997 році владика Інокентій Лотоцький став капеланом Клубу сеньйорів при катедрі Святого Миколая в м. Чикаго.

Помер Преосвященний Інокентій Лотоцький, владика-емерит єпархії Святого Миколая (Чикаго, США) 4 липня 2013 року об 11:09 (за чиказьким часом) на 97 році життя, внаслідок раптового погіршення стану здоров’я.

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae