Владика Григорій Комар у День Незалежності: «Ми зараз тримаємо незалежність у власних руках»

27 серпня 2024

24 серпня, у День Незалежності України, владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, очолив Архиєрейську Літургію у катедральному соборі Пресвятої Трійці м. Дрогобич. Владиці Ярославу співслужив владика Григорій Комар, єпископ-помічник, о. Андрій Нискогуз і о. Роман Андрійовський.

Як інформує пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, проповідь під час спільної молитви виголосив владика Григорій.

У своєму слові він найперше подякував Господу Богу за Його великий дар — можливість святкувати 33-тю річницю нашої української незалежності. «Ми сьогодні святкуємо День Незалежності у різних місцях, і гадаю, що всі українці його святкують. Можливо, не так, як ми, у Божому храмі, бо дехто святкує цей День в окопах, лікарнях, військових шпиталях. Багато хто святкує День Незалежності дуже тихо, перебуваючи у полоні. Але, напевно, і там наші хлопці й дівчата радіють, що Україна є самостійною державою», — зазначив проповідник.

Бути свобідним і незалежним народом — це Божа воля

Відтак єпископ пригадав вірним, що упродовж віків українці завжди боролося за свою свободу і прагнення жити у незалежній державі. «Ми прийняли цей День Незалежності як естафету від попередніх поколінь, бо українці завжди боролися за свою свободу, завжди прагнули мати власну державу. Тому бути свобідним і незалежним народом — це Божа воля. Таким нас Господь сотворив. Він дав людині свободу. Тому, коли людина намагається бути свобідною, вона чинить Божу волю. А той, хто хоче цю незалежність відібрати, хто хоче поневолити інших, той чинить супротив Божій волі і Божого задуму», — сказав владика.

Цитуючи слова церковної пісні «Де наші предки конали в ранах, не дай нам, дітям, жити в кайданах. Не дай в неволі нам загибати, Вкраїну нашу верни нам, Мати», єпископ звернув увагу на молитву наших батьків, дідусів і бабусь у боротьбі за свою самостійність і незалежність. «Коли ми не могли чи не мали сили зброєю відстоювати свою самостійність і свою незалежність, ми це робили іншими способами. Ми бачили наших батьків, дідусів і бабусь, які у своїй щирі молитві на колінах перед Богом просили, щоб Україна була незалежна», — зазначив єпископ.

Чи незалежність України є для тебе скарбом?

Далі владика вказав на великий привілей старшого покоління прийти 1 грудня на Референдум і зробити доленосний вибір, проголосувавши за Незалежність України. За словами проповідника: «Молодь думала, що не була причетна до тієї події. Але 24 лютого 2022 року і ті молоді також отримали шанс зробити свій вибір. І тут не йшла мова про те, щоб поставити галочку у бюлетені — цей вибір треба було зробити у своєму сумлінні, у своєму серці і рішуче сказати: На якому ти боці? Ти за Україну? Її незалежність є для тебе скарбом, цінністю, за яку ти готова, готовий віддати своє життя? Чи ти є на боці тих, яким байдуже, якою буде Україна завтра?», — запитує владика Григорій.

Війна за нашу українську душу

Роздумуючи над війною і її справжніми мотивами, єпископ зазначає, що ця війна, яку веде Московщина, не є війною за території. «Це війна за нашу українську душу. Я зауважив, що вони нас будуть по-різному називати: бандерами, хохлами, малоросами, хто-зна ким. Але як важко тим імперцям обертається язик, щоб назвати нас українцями. Як їм важко погодитися з тим, що ми є інший народ, гідний народ. Що це не вони нам щось дали, як про це увесь час трублять через свою пропаганду. Насправді, це вони з Києва отримали християнство, писемність. Це на наших українських кістках вони будували велич своєї імперії. Вони можуть погодитися, щоб була Україна, але ніколи не погодяться, щоб були українці», — зазначив проповідник.

Ми зараз тримаємо незалежність у власних руках

На завершення проповіді владика наголосив, що Господь покликав нас до дуже відповідальної місії. «Ми зараз у наших руках маємо незалежність України, і від нас залежить, чи ми її втратимо, чи збережемо. Чи зуміємо передати своїм дітям і онукам? Тільки спробуймо усвідомити собі, як це важливо і відповідально, і водночас страшно. Ми маємо велику надію у Бозі на те, що ми свою незалежність збережемо, бо ми ще, дорогі, не мали HIMARS чи якоїсь зброї, але вже мали хлопців, що своїми грудьми захищали свою землю, свій народ і були готові на найбільшу жертву», — закликав єпископ.

Після завершення богослужіння владика Ярослав подякував Господу Богу за 33-тю річницю відновлення нашої Незалежності, а також привітав усіх молільників з величним Днем Незалежності України. Богослужіння завершилося молитвою за Україну.

Фото з архіву