Владика Гліб Лончина відвідав Бельгію у свято Преображення Господнього

15 серпня 2022

У свято Преображення Господнього за григоріанським календарем владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира, відвідав українські парафії у Генті та Антверпені.

Владика Гліб Лончина відвідав Бельгію у свято Преображення Господнього

У суботу ввечері, разом з о. Русланом Піхом та о. Миколою Буцяком, владика відслужив ув Антверпені Божественну Літургію з нагоди свята Переображення Господнього. Про це повідомляє пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира.

Під час проповіді апостольський адміністратор Єпархії святого Володимира Великого пояснив про три Преображення, що їх святкуємо у цей день: Преображення Господа нашого Ісуса Христа, преображення людей та світу.

«У цьому святі ми святкуємо переображення вас і мене. Нас усіх. Бо у цьому обʼявленні, коли ми пізнаємо хто такий Ісус Христос, то це для нас є велике просвічення, велике обʼявлення. Це нас скріплює у нашій вірі, додає нам надії і допомагає нам рости у любові. Тому що, коли ми пізнаємо, ким є Ісус Христос, тоді ми можемо йти за ним, ми можемо жити разом з ним, ми можемо жити Його життям. І це є причина, чому він прийшов — щоб дарувати нам життя. І в цьому обʼявленні Він помагає нам це зрозуміти і жити новим життям, що його дарує Ісус Христос», — наголосив єпископ.

Наприкінці богослужіння також відбулося кроплення освяченою водою фруктів, що їх принесли вірні.

«Ці фрукти не будуть по-іншому виглядати чи по-іншому смакувати, чи не дадуть нам якоїсь надлюдської сили. Посвячення фруктів пригадуватиме, що Бог є з нами. Що Бог нас любить. Що це Господь дарував нам ці фрукти і все, що існує на цій землі для нашого вжитку», — також пояснив владика Гліб у час проповіді.

У неділю владика Гліб очолив Божественну Літургію свята Преображення Господнього у Генті. Співслужив йому о. Іван Данчевський, парох парафії Різдва Івана Хрестителя. Опісля богослужіння відбулося також посвячення кошиків з фруктами.

Фото: Володимир Грещук та Peter Van Lancker