Владика Борис Ґудзяк відвідує Україну

10 лютого 2022

Триває візит архиєпископа і митрополита Філадельфійського владики Бориса Ґудзяка до України, який розпочався 1 лютого.

Владика Борис Ґудзяк відвідує Україну

1 лютого він завітав до Львівської духовної семінарії Святого Духа, де зустрівся з семінаристами. Про це інформує пресслужба Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

У своєму слові митрополит закликав семінаристів бути людьми, які випромінюють мир та наголосив на важливості молитися за Україну. Владика подякував Львівській Духовній Семінарії за хороших випускників, які допомагають своїм служінням у Філадельфійській Митрополії. Натомість о. д. Ігор Бойко, ректор семінарії, подякував митрополиту за те, що пам’ятає про семінарію.

2 лютого митрополит Борис на запрошення Глави і Отця Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава взяв участь у засіданнях дев’яностої сесії Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні, які відбувалися в Патріаршому домі у Львові. На початку синодальних засідань Блаженніший Святослав подякував владикам за активну участь 26 січня 2022 року вірних і духовенства їхніх єпархій та екзархатів у Дні молитві за мир, зважаючи на ситуацію в Україні, до якої закликав увесь світ Святіший Отець Франциск.

Головною темою цієї Сесії Синоду було «Вшанування блаженних і святих в УГКЦ та провадження беатифікаційних процесів».

Цього ж дня владика Борис взяв участь у презентації книги Архиєпископа Ігоря Ісіченка «Парадокси довколаберестейської полеміки: Петро Скарга — Мелетій Смотрицький — Касіян Сакович».

З лютого відбулася зустріч митрополита зі спільнотою бізнес-школи УКУ на тему «Чи легко бути лідером у 2022-му році»

«Багатою є та людина, яка вміє бути вдячною. Така людина розуміє, що вона обдарована, і відчуває цінність того багатства, яке з нею залишитися назавжди. Коли ти багатієш вічним, приходить великий спокій. А той спокій дає тобі велику силу, витривалість, чіткість поглядів, суджень», — зазначив владика.

У суботу, 5 лютого, митрополит Борис, який є президентом Українського католицького університету онлайн узяв участь у засіданні Сенату УКУ — наглядової ради Університету.

Протягом часу перебування в Україні архиєпископ дає інтерв’ю та коментарі американським ЗМІ щодо ситуації в Україні, яка залишається напруженою і непередбаченою.

Цієї суботи 12 лютого митрополит Борис висвятить на священника диякона Володимира Радька, який більше трьох років служив у Філадельфійській архиєпархії і віднедавна виконує служіння директора з покликань.