Владика Борис Ґудзяк про Церкву у підпіллі

12 липня 2021

Особливим гостем подкасту Надійки Гербіш «Слово на перетині» став владика Борис Ґудзяк, митрополит Української Греко-Католицької Церкви, Глава Філадельфійської архиєпархії в США, Президент Українського католицького університету.

Владика Борис Ґудзяк про Церкву у підпіллі

У розмові з ведучою душпастир поділився спогадами зі свого дитинства про те, як довідувався про болючі сторінки українського народу в час радянського режиму та особисті історії своєї родини в період окупації. За словами владики його найбільшим авторитетом ще з юних літ став патріарх поневоленої і переслідуваної Української Греко-Католицької Церкви Йосиф Сліпий.

«Я, будучи семилітнім хлопчиком, мав унікальну зустріч з патріархом Йосифом Сліпим, якого вітав із приїздом до нашого міста. З того часу його постать стала для мене орієнтиром. Він був Главою Церкви, яку загнали в катакомби. Згодом, після університетських студій, я поїхав, щоб жити при ньому, і від нього вчитися. На той час патріарх Йосиф вже був дідусем, але для мене своєю постаттю, не так словами і дискусіями, він випромінював нашу спадщину», — пригадав владика Борис Ґудзяк.

Крім того митрополит розповів про свої дослідженнями періоду підлілля Церкви і пригадав моменти її відродження.

За матеріалами Українського католицького університету