Владика Андрій Рабій: «Краса Різдвяної ночі полягає у її простоті»

8 січня 2022

Єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії УГКЦ владика Андрій Рабій вітає усіх людей доброї волі із Різдвом Христовим. У своєму привітання єпископ наголошує, що велич Різдвяної ночі криється у простоті.

Владика Андрій Рабій: «Краса Різдвяної ночі полягає у її простоті»

Вітаю дорогі брати і сестри у Христі!

Особливо сьогодні, у цей Різдвяний день, коли ми всі разом збираємося у наших церквах, у наших домівках святкувати Різдво, пришестя Месії, пришестя Спасителя до цього світу. Це подія, яку чекали від покоління до покоління від часу сотворення світу, від часу, коли Адам і Єва згрішили в Едемському саді. І ця обіцянка Божа прислати Спасителя сьогодні сповняється.

Ми святкуємо цю подія у дуже гарний спосіб. Ми святкуємо це через зібрання навколо святкового столу, ми святкуємо також у наших церквах, беручи участь у Великому Повечір’ї чи Різдвяній Службі Божій, ми святкуємо це через спів колядок та долучення до вертепів. Ми маємо стільки способів святкування. Єдину річ, яку ми повинні завжди пам’ятати: перша Різдвяна ніч не була такою величною, якою ми її святкуємо тепер. Краса Різдвяної ночі полягає у її простоті.

Згадаймо собі, як Марія і Йосиф, шукаючи помешкання, де би переночувати, опинилися аж на околиці села. Вони знайшли там стаєнку, сіли, лягли на сіно, яке саме по собі м’яке та колюче. Ісусик також лежав на цьому сіні. Вони не мали пеленок, вони не були готовими, вони не мали світла, але це не заважало тій величі Різдвяної ночі. Адже її головною точкою є те, що Бог прийшов. Він народився, щоби бути серед нас. Саме у цій простоті і є велич цієї Різдвяної ночі.

Ми також переживаємо важкі часи, багато чуємо про неспокій та небезпеки у світі, що відбуваються, але сьогодні у цей Різдвяний день полиньмо нашим серцем і думками до цієї бідної стаєнки на околиці Вифлеєму. Як там спокійно, мирно, гарно! Наберімся цього миру, обнімімо Ісусика нашими думками і нашими словами, нашим серцем. Попросімо у Нього того всього, чого ми би хотіли і бажали би мати: чи то доброго здоров’я, чи то довголіття, чи то успіхів та благословення для наших діточок, чи то спокою, чи то миру, чи навіть якогось добра, якого нам так потрібно. Саме на Різдво, саме цього року, що приходить, звернімося до Нього, прийдімо до Нього.

Нехай новонароджений Ісусик благословить вас усіх, дасть вам нескінченну радість. І будьте завжди у Господі!

Христос Рождається! Веселих Різдвяних свят!

† Андрій Рабій,
єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії