Військові капелани УГКЦ разом із захисниками і захисницями відсвяткували Великдень на східних теренах

21 квітня 2023

16 квітня Україна відсвяткувала світлий празник Воскресіння Христового. Із воскресною радістю та побажаннями військові капелани Української Греко-Католицької Церкви направилися до захисників і захисниць на передову східних терен.

Про це 24 каналу розповів військовий капелан Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла УГКЦ Андрій Сіданич. Він додав, що сьогодні військові капелани поряд з нашими військовими на передовій спільно освячують паски.

Підтримуйте наших захисників

Отець Андрій Сіданич зазначив, що на передовій капелани та військові знаходить можливість для спільної молитви та освячення великодніх кошиків. Навіть у такий святковий день ворог лютує та продовжує свої атаки у Великдень.

«Великдень — це день, який несе нам надію і каже, що перемога ось-ось настане. Воскресіння Господнє — свято, яке каже, що темрява буде подолана світлом — нашими світлими воїнами. Ми щиро дякуємо нашим військовим за служіння. Вони є воїнами світла. Важливо, щоб кожен пам’ятав, що Господь поруч. Я бажаю усім українцям вірити у перемогу, адже той, хто є з Богом, той завжди переможе», — наголосив військовий капелан.

Він додав, що у такі дні дуже важливо підтримувати наших захисників та захисниць — бути поряд з їхніми родинами, щоб вони, перебуваючи там на передовій, знали, що про їхні сім’ї піклуються.

Капелани Гарнізонного храму зі Львова

Голова Центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Тарас Михальчук, священник Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Всеволод Семененко та брат Олег Малиновський відвідали на Великдень наших захисників.

Як зазначають капелани, така спільна молитва була надзвичайно важливою для наших воїнів, особливо у день Воскресіння Христового.

«Важливо, щоб вони відчули, що не самі, що про них пам’ятають і моляться», — зазначив о. Тарас.

Окрім того, під час візиту відбулося освячення пасок та великодніх наборів для захисників.

Капелани Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

Натомість пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ зазначає, що у Пасхальний період ректор Марійського духовного центру «Зарваниця» о. Володимир Фірман, о. Володимир Топоровський, о. Микола Медюх та о. Микола Квич здійснили пасхальну духовну місію серед військових, які несуть бойове чергування на Донеччині, Запоріжжі та Дніпропетровській областях.

Священники служили Святі Літургії, уділяли Святе Таїнство Покаяння, проводили духовні розмови, а також привезли та освятили для українських воїнів паски та великодні страви.

Місія відбулася з благословення та підтримки архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семеюка.

Свідчення військових

«Це одне з моїх найулюбленіших свят. Але цього року все відчувається інакше. Зараз кожен українець молиться частіше, ніж раніше. Зараз кожен українець молиться про одне — про перемогу добра над злом, про перемогу України! Я щиро вірю, що зовсім скоро ми зможемо повернутись до наших домівок та зустрічати кожне свято у колі рідних», — говорить нацгвардієць у коментарі для пресслужби 2 Галицької бригади Національної гвардії України, який зустрічає Великдень на Донеччині.

При військових храмах мали змогу освятити кошики не тільки нацгвардійці, а й їх родини. Ті, хто не так давно повернувся з передової, на освячення завітали з дружинами та дітьми. Кажуть, саме цього року свято набуло іншого змісту.

«Сьогодні я зміг привести свою родину до іншої своєї родини — гвардійської. Ми разом освятили паски тут, без обстрілів та постійної напруги. Я зовсім нещодавно повернувся з зони ведення активних бойових дій і, хоч я присутній тут, думки мої поруч з побратимами», — говорить нацгвардієць Дмитро.