«Війна Путіна в Україні породила нові і глибокі поділи в православному світі та завдала шкоди екуменічному діалогу», — кардинал Курт Кох
3–6 травня у Ватикані проходить Пленарна зустріч Папської ради у справах єдності християн. «На шляху до екуменічного святкування 1700-річчя Першого Нікейського собору (325–2025)» — тема цьогорічної роботи учасників Пленарії. У робочих засіданнях через онлайн-зв’язок бере участь Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ.
Роботу Пленарної зустрічі відкрив кардинал Курт Кох, Префект Папської ради у справах єдності християн. Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ в Римі.
Аналізуючи сучасний стан екуменічного діалогу на глобальному рівні, кардинал Кох наголосив: «Несподівано цього року екуменічний діалог переживає велику напругу. Маю на увазі, перш за все, жахливу війну Путіна проти України, яка не лише породила нові та глибокі поділи в православному світі, але й завдала великої шкоди екуменічному діалогу». Кардинал Кох заявив, що сам факт, що «така жахлива війна з багатьма біженцями та загиблими була також узаконена з релігійної точки зору, потрясає душу екуменізму та заслуговує на визначення „святотацької війни“, як це сказав Папа Франциск». Президент Папської ради у справах єдності християн додав, що для загоєння завданих ран «потрібно не лише часу, але й навернення».
Тема війни в Україні та її вплив на екуменічну ситуацію у світі є окремою темою роботи членів Папської ради у справах єдності християн. Доповідачем на цю тему буде Блаженніший Святослав. «Дякую Главі УГКЦ за його готовність поділитися своїм досвідом, який він зараз переживає у цій війні, та ознайомлення нас з екуменічною ситуацією в Україні. Під час війни ми разом з вами та вашим народом у наших думках та молитвах». Кардинал Кох також подякував Блаженнішому Святославу за щоденні відеозвернення, «якими ви надихаєте ваших вірних та розповідаєте нам про драматичну реальність в Україні».
«З ваших щодених послань я пригадую такий факт, що вторгнення Путіна спонукало християн та Церкви в Україні до єдності. Це є знаком, що Бог може писати рівно навіть на дуже кривих лініях. Приготування до події, що стосується всіх християн і сподіваємося ще більше їх об’єднає, буде точкою опори нашої Пленарії: йде мова про 1700-річчя Першого Нікейського собору. Це дуже важлива дата, якій ми хочемо присвятити нашу увагу впродовж наступних кілька днів, щоб належним чином підготувати її відзначення у 2025 році».
Учасники пленарних засідань Папської ради у справах єдності християн також будуть дискутувати на тему співвідношення між синодальністю та приматом Єпископа Рима. Також передбачена зустріч із Святішим Отцем Франциском.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ