Вітальне слово кардинала Рейнгарда Маркса, Президента Німецької єпископської конференції
ВІТАЛЬНЕ СЛОВО
кардинала Рейнгарда Маркса,
Його Блаженству Святославові
та Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви,
що проходить в Івано-Франківську
Ваше Блаженство, достойний і дорогий Верховний Архиєпископе!
Дорогі співбрати в єпископському служінні!
З нагоди відкриття Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви засилаю вам сердечні вітання і побажання Божого благословення від Німецької Єпископської Конференції. Від імені німецьких єпископів прошу вас прийняти ці привітання як знак близькості та солідарності Католицької Церкви в Німеччині.
Ми стурбовані тим, що у світі нині відбувається багато конфліктів, зокрема що в Європі зростає небезпека ісламського тероризму. У наших містах і громадах відчувається напруга через небачений в Європі від часу Другої світової війни наплив біженців. Однак, попри це, ми не сміємо забувати, що війна на Сході України триває, і, незважаючи на нові домовленості про перемир’я, саме цими днями загрожує ескалацією. Представники ОБСЄ, які повинні наглядати за дотриманням режиму перемир’я, не мають належних умов для роботи і часто самі зазнають насильства, тому дві сторони продовжують оплакувати жертви боїв, котрим немає кінця. Крім того, внаслідок військового конфлікту економіці країни загрожує колапс і щоразу більшій кількості людей бракує найнеобхідніших засобів для існування. У зв’язку з цим ми висловлюємо свою підтримку Українській Греко-Католицькій Церкві та іншим Церквам в Україні.
Поділяючи з вами великі сподівання на демократичний зрив на Майдані, ми побачили свідомість єдності всіх українців, яка продовжує зростати і проявляється у великій солідарності з близько двома мільйонами внутрішньо переселених осіб зі східної частини вашої країни. Зміцніла готовність до громадянської активності завдяки живому прикладові служіння людям у потребі, а також зусилля задля загального блага, які демонструють Церкви, а зокрема організації Карітасу.
Цьогорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви присвячений передовсім душпастирству в парафіях і новим викликам, в яких воно здійснюється і які повинно подолати. До цього належить, поряд із проповіддю нашої віри, необхідність бути близько до людей, підтримувати їх у боротьбі з ворогом, допомагати долати злидні та потішати засмучених. В атмосфері загрози життю, болю за загиблими рідними і в атмосфері війни Церквам слід протистояти спокусам поляризації через пошуки і зміцнення того, що нас, закорінених у вірі в Ісуса Христа, єднає. Саме тому, окрім душпастирського та соціального служіння, дуже важливо для майбутнього є участь Церков в освітній сфері.
Ми, католики в Німеччині, хочемо надалі підтримувати українські Церкви на цьому шляху. Це стосується гуманітарної допомоги для багатьох потребуючих за посередництвом осередків Карітасу, а також підтримки Церков через проектну діяльність фонду «Реновабіс» у душпастирській, соціальній та освітній ділянках.
Щоб зміцнити фінансові можливості Церкви, слід також вжити заходів щодо підтримки енергоощадних технологій у церковній інфраструктурі. Окрім цього, доцільно забезпечити прозорість у церковних розрахунках — це підвищить довіру до Церкви і сприятиме тому, що Церква буде дієвою силою громадянського суспільства. У цих ділянках ми теж можемо і готові поділитися з вами нашим досвідом. Ми всі розуміємо: служіння Церкви, яке ми сьогодні здійснюємо, є важливою передумовою завтрашнього миру і примирення. Тому я бажаю засіданням Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви супроводу Святого Духа.
Нехай Господь вислухає ваші і наші молитви, скріпить і зблизить Церкви у вашій країні та обдарує людей в Україні очікуваним миром!
† Рейнгард Маркс,
Президент Німецької єпископської конференції