Вітальне слово архиєпископа Деніса Харта, Президента Конференції католицьких єпископів Австралії
ВІТАЛЬНЕ СЛОВО
архиєпископа Деніса Харта,
Ваше Блаженство,
дорогі брати в єпископстві!
Мені було дуже приємно отримати ваше запрошення відвідати Синод Єпископів 2015 року. На жаль, не можу бути разом із вами цього тижня, але попросив владику Куртіна передати вам моє вітальне слово.
Ваше Блаженство, єпископи Австралії дуже добре пам’ятають Ваш недавній візит до Австралії. Нам було приємно і ми мали за честь, що Ви подолали таку велику відстань, щоб відвідати українську спільноту.
Багато років перед Вами цю далеку дорогу до нашої Південної півкулі подолав португальський мореплавець Педро Фернандез де Квірос (1565–1614), який назвав цей невідомий досі континент «Велика південна земля Святого Духа». Пізніше Андреа Корсалі, італійський мореплавець, у 1515 році вперше описав і назвав сузір’я, відоме тепер як «Південний хрест». (Сподіваюся, що Ваша торішня подорож не була для Вас такою важкою, як для тих перших мореплавців.) Саме цей хрест і є на нашому національному прапорі та його легко помітити в небі.
Це Христовий хрест, який провадив наші два народи і вплинув на них. Цей хрест продовжує бути частиною стійкого визнання віри наших двох гілок «єдиної, святої, католицької і вселенської Церкви» [1].
Справді, Божий Дух вів завжди крізь століття і Україну, і Австралію. Із хрестом Христа на вустах і Духом живого Бога в серцях наші два народи збагатилися тисячами громадян, які заповзялися побудувати сильні, заможні й вільні суспільства.
Ми тут, в Австралії, були щедро благословенні дарами, талантами і родинами численних мігрантів. Багато з них прибули з України в пошуках свободи і безпеки для вияву своєї релігійної та культурної ідентичності.
Тож наші помісні Церкви навіки пов’язані вірою в Ісуса Христа, а наші народи — спільною історією та людяністю.
Ваше Блаженство, як Президент Конференції Католицьких Єпископів Австралії, я дякую Вам за Ваш провід і далекоглядність, за Вашу підтримку українських спільнот в Австралії і за Вашу вірність нашій католицькій вірі й традиції.
Єпископи в Австралії свідомі того величезного внеску, який зробила українська громада для добра нашого народу. Кожна австралійська єпархія щедро благословенна тими тисячами чоловіків і жінок молодого й старшого віку, які покинули Батьківщину, щоб розпочати все заново тут, в Австралії. Кожен австралійський єпископ визнає позитивний вплив українських мігрантів або ж осіб українського походження на наше мультикультурне суспільство. Ми потребуємо їхнього свідчення віри й захисту сімейних цінностей, ми потребуємо їхніх гостинних спільнот служіння ближньому.
Ваша Церква направду збагатила австралійське суспільство! Ваші люди, хоч би де вони були, завжди виявляли «сильне відчуття спільноти, готовність захистити інших, дух творчості й глибоку любов до землі» [2].
Як Президент Конференції, я запевняю вас у своїх молитвах і в молитвах своїх братів-єпископів. Заявляю, що ми солідарні з вами у ці складні часи утисків і ворожості.
Досі ваші єпископи перед обличчям великих труднощів завжди виявляли «велику чуйність, яка є рисою не слабких, а тих, хто по-справжньому сильний, хто свідомий реальності і готовий любити й служити в покорі» [3].
Нехай молитви нашої святої Марії від Хреста МакКілоп і вашого великого праведного митрополита Андрея Шептицького супроводжують ваші народи протягом цього тижня, щоб всі ми із Божою поміччю навчилися «жити мудро, думати глибоко і любити щедро» [4].
Нехай Бог усіх вас благословить!
† Деніс Харт,
архиєпископ Мельбурнський,
Президент Конференції Католицьких Єпископів Австралії
Посилання:
[1] Нікейсько-Константинопольський «Символ віри».
[2] LaudatoSi, 179.
[3] Там само, 242.
[4] Там само, 47.