Від їжі до амуніції: при монастирі УГКЦ в Івано-Франківську діє волонтерський штаб

3 травня 2022

​​​​​​​В Івано-Франківську при монастирі Святого Йосифа Української Греко-Католицької Церкви волонтери збирають одяг, продукти, засоби гігієни для внутрішніх переселенців та пропонують їм нічліг.

Окрім того, збирають гроші на потреби української армії та продовжують допомагати місцевим жителям. Про це розповів Суспільному координатор волонтерського штабу брат Іван Зубрицький.

З його слів, з часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну у монастирі проживали 300 вимушених переселенців, наразі — 70.

Усім, хто потребує, їжу та речі отримують безоплатно, каже волонтерка Надія Дяченко. З її слів, місцеві жителі, благодійники передають переважно одяг, засоби гігієни та харчі. Наразі найчастіше по гуманітарну допомогу до них звертаються люди з інших регіонів України.

Від їжі до амуніції. Як у Франківську працює волонтерський штаб при монастирі Святого Йосифа

«Зараз маємо дитяче харчування, підгузки. Одягу в нас є достатньо. А от, скажімо, із засобами гігієни, жіночою білизною — з цим складно. Певний період були труднощі з постіллю. Просили ковдри. Але зараз ще трошки є. Також багатьом людям потрібні продукти», — каже Надія Дяченко.

Від їжі до амуніції. Як у Франківську працює волонтерський штаб при монастирі святого Йосифа

В іншому приміщенні монастиря святого Йосифа волонтери щодня готують хліб та солодощі. У передвеликодній тиждень кондитери взялися випікати ще й святкову здобу. Усього за декілька днів жінки спекли понад 700 пасок.

Готову випічку волонтери відправлять військовим на фронт. Також її роздадуть переселенцям, пенсіонерам та людям з інвалідністю.

«Пасочки, хліб, солодощі й круасани — ми плануємо день, що нам треба приготувати. Сьогодні вже спекли 300 пасочок, хліба до 100 штук, круасанів до 100 штук і ще солодке. Робимо з любов’ю, добротою, турботою для наших хлопців на передову. Тому що вони нас захищають. Дякуючи їм, ми живемо тут спокійно», — говорить Руслана Чепіль.

За словами координатора волонтерського штабу Івана Зубрицького, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на передову відправили сім автобусів із військовим спорядженням та технікою. Ці речі волонтери закуповують самостійно або у монастир передають меценати з-за кордону.

«З того, що залишилося — це чотири бронежилети. Але ми їх надішлемо вже наступного разу. Раніше відправляли тепловізори, бронежилети, одяг, рукавиці й дуже багато всього. Стараємося максимально допомагати. Бо там на передовій, мені здається, найголовніший фронт, який може бути. Допомога тут важлива. Але вкрай необхідно допомагати й там», — розповідає Іван Зубрицький.

Зараз у монастирі святого Йосифа збирають гроші на закупівлю приладів нічного бачення, тепловізорів та автомобілів для військових.

Також через велику кількість звернень у штабі не вистачає дієтичних продуктів для людей з інвалідністю. Тому волонтери просять небайдужих про допомогу. Усі необхідні речі можна приносити до церкви.