«Входимо у пасхальний час з великою надією»: Блаженніший Святослав та Євген Нищук

28 квітня 2021

Хоч би як нам було важко, хоч би як нам хотілося опустити руки, все-таки Великдень буде. І це буде Великий день для всіх нас, який нас надихне, зробить нас трохи іншими, покаже нам власне життя, нашу історію дещо з іншого боку — у світлі воскреслого Спасителя. Таке запевнення висловив Глава УГКЦ у програмі «Прямий ефір з Блаженнішим Святославом» в ефірі «Живого телебачення». Його співрозмовником був Євген Нищук, український актор театру і кіно.

«Ми входимо у великодній час з великою надією, що Великдень все-таки буде. Його нам принесе сам воскреслий Спаситель», — поділився Глава УГКЦ, розповідаючи про настрої напередодні Великодня.

За словами Предстоятеля, свято Воскресіння Христового — це не лише якась людська річ чи історія винятково про людину. Це історія про Бога, який став людиною. Адже воскрешати чи воскреснути з мертвих, каже він, людина сама по собі не може. Воскрешає лише Господь.

Пасхальне таїнство, яке ми тепер переживатимемо, пояснив Блаженніший Святослав, включає в себе три головні моменти: страждання, смерть і воскресіння.

«Страждання і смерть є, на жаль, частиною нашого людського досвіду. Ми бачимо на власні очі, переживаємо на власній шкірі страждання людини. Зокрема, у цей час, коли багато людей хворіє, хворіє зі страхом, бо ніхто не знає, як та хвороба [Covid-19. — Ред.] почне діяти в його тілі. Ми бачимо смерть від цієї хвороби. Крім цього, майже щодня чуємо, що гинуть наші воїни на передовій», — констатував він.

А ось воскресіння, на його переконання, хоч і є поза межею нашого досвіду, відкриває сенс і страждання, і смерті, і самого людського життя в цьому світі. Тому й каже апостол Павло: «Якщо Христос не воскрес, то марна наша віра».

«Я разом із Божим народом входжу в цей Страсний тиждень сповнений різними болями, стражданнями, переживаннями, турботами, однак цей тиждень є дорогою до радості, — запевнив Блаженніший і додав: — Ми бачимо, що в людському житті смерть не має останнього слова. Життя завжди перемагає. Тому, хоч би як нам було важко, хоч би як хотілося опустити руки, все-таки Великдень буде. І це буде Великий день для всіх нас, який нас надихне, зробить нас трохи іншими, покаже нам наше власне життя, нашу історію дещо з іншого боку — у світлі воскреслого Спасителя».

Євген Нищук також розповів, що входить у цей пасхальний час із надією: «У цей пасхальний час дійсно варто дещо призупинитися і подумати про надію, адже як і Церкву, світ, так і людей мистецтва, дуже чутливо торкнули ці обмеження і ці тривоги», — сказав він.

Через локдаун працівники театру не мають змоги виходити до глядача напряму. А це [творча робота, зокрема театральні вистави. — Ред.] передбачало обмін енергіями. Світ театру, за його словами, також пристосовується до нових обставин, з огляду на те, що живого спілкування, яке передбачає ця діяльність, зараз нема.

«Ми, як і Церква, також пристосовуємося. Наприклад, нещодавно я завершив роботу над українсько-польським фестивалем „Схід-Захід“. Усі учасники надсилали відео своїх виступів онлайн. Не всі учасники фестивалю вже навчилися знімати якісний матеріал, який наживо має один вигляд, але, коли його відзняти, сприймається по-іншому», — розповів Євген Нищук.

«Ми втратили багато людей за цей час. Коло звужується, і смерть торкає близьких людей. У цьому треба мати силу надії», — резумював актор.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ