Венеційський патріархат гостинно приймає біженців з України та підбиває підсумки діяльності
На даний момент з 28 лютого на території Венеціанського Патріархату пройшли транзитом і зареєструвалися 200 біженців з України, а прийнято 131. Серед них 105 дорослих, 94 неповнолітніх і один неповнолітній без супроводу; 44 сім’ї, 16 одиноких осіб і 7 чоловіків. З них прийнято 131 (65 дорослих і 66 неповнолітніх). Натомість 69 осіб вирішили рухатися добровільно далі.
Такі цифри озвучили сьогодні у Венеції під час пресконференції, яка проілюструвала дії єпархіального Карітасу щодо управління надзвичайною ситуацією, пов’язаною з війною між Росією та Україною. Про це зазначає інформаційна агенція «SIR».
Директор Карітасу диякон Стефано Енцо уточнив, що 131 запрошена особа розподіляється таким чином: 62 осіб, з яких 32 дорослих і 30 неповнолітніх — на парафіях; 61 особа, з яких 29 повнолітніх та 32 неповнолітніх — у приватних домівках; п’ять, з яких двоє дорослих і троє неповнолітніх — у Casa San Giuseppe ex Muneghette і троє (двоє дорослих і один неповнолітній) — у Casa San Giuseppe alla Tana. Останні дві — структури італійського Карітасу.
«Щедрість єпархії, — пояснив він, — була підтверджена пропозицією гостинності сім’ями, парафіяльними спільнотами, установами, що належать до єпархії, та релігійними інститутами. Був обраний метод широкого прийому, віддаючи перевагу прийому в сім’ях чи невеликих громадах перед включенням у макроструктури». Натомість дві структури Карітас використовувалися для тимчасового прийому до переїзду до сімей та/або громад.
«В основному, — пояснив Енцо, — зустрічали сім’ї матерів з неповнолітніми дітьми. Більшість приїжджих українок походять із контексту, який, безперечно, не багатий, але який, тим не менш, не пам’ятає стандартів бідності інших міграцій». Рівень освіти дуже хороший.
Втім, керівник Карітасу не приховує деяких критичних моментів: «Перший ентузіазм, який продемонстрували гостинні родини, змінився труднощами співіснування». У деяких випадках «ми маємо справу зі взаємними очікуваннями кожного з них» і «очікування тих, хто вітає, переглядаються», коли «виявляються запити/потреби, що далекі від крайньої бідності, або коли ті, кого вітають, прагнуть більшої незалежності». Деякі вирішують повернутися до країни походження або приєднатися до членів сім’ї в інших місцях.
Кошти, виділені на проєкт економічної підтримки прийому українських біженців, склали 448 651 євро: понад 308 000 — від пожертвувань Патріархату та понад 139 000 — від фонду «Caritas Venezia Onlus». Це пояснив єпископський вікарій з економічних питань о. Фабріціо Фаваро, уточнивши, що з цих коштів 70 тисяч євро вже сплачено італійському Карітасу та 10 тисяч — українському Апостольському екзархату в Італії. Решта буде використана на послуги прийому, культурно-лінгвістичного посередництва, психологічної підтримки, юридичного супроводу, мовних курсів та вартості проживання та харчування 100 біженців.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ