Ватиканський дипломат про нелегальні фінанси: ведуть до зубожіння найбідніших
Представник Святого Престолу в ООН взяв участь у Зустрічі щодо міжнародної співпраці в боротьбі проти незаконних фінансових потоків, що відбувалася 16 травня.
Понад 150 мільярдів доларів США: такими є незаконні прибутки, отримувані щороку від примусової праці та сексуальної експлуатації. Ще 1,2 мільярда — від торгівлі людьми. На ці дані вказав архиєпископ Бернардіто Ауза, Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Нью-Йорку, виступаючи під час зустрічі Міжнародного співробітництва з метою подолання незаконних фінансових потоків.
Він підкреслив, що такі потоки на світовому рівні підважують роль законності та політичну стабільність окремих країн, заохочують до кримінальної діяльності та вказують на існування «транснаціональної злочинності». Ще однією формою таких потоків ватиканський дипломат назвав визискування природних ресурсів видобувними компаніями, які порушують закони та обмеження, встановлені з метою гарантування сталого використання довкілля та ресурсів.
Наслідки для найбідніших
«Руйнівні наслідки» такої діяльності, за словами архиєпископа Аузи, лягають на плечі найбідніших, бо згадані потоки «вимивають ресурси з громадських видатків, урізають капітал, доступний для приватних інвестицій, позбавляють країни, які розвиваються, незамінних ресурсів, необхідних для надання громадських послуг, фінансування програм скорочення бідності та покращення інфраструктури».
Найбільший виклик
Оскільки незаконні прибутки перетікають з бідних країн до найбагатших, то, як зауважив представник Святого Престолу, подолання цього явища вимагає «міжнародної співпраці між найрозвинутішими країнами й тими, що розвиваються». Зменшення цих потоків, за його словами, є «суттєвим елементом» для здійснення Програми цілей розвитку 2030.
А підсумовуючи, архиєпископ Ауза підкреслив, що найбільший виклик має, насамперед, етичний характер і полягає в тому, щоби «знаходити шляхи для того, аби дати всім можливість справедливо отримувати користь від плодів землі та людського генія».
За матеріалами Vatican NewsПрес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ