В Утрехті (Нідерланди) вшанували пам’ять жертв Голодомору

1 грудня 2021

У неділю, 28 листопада 2021 року, у м. Утрехт, четвертому за величиною місті в Нідерландах, яке розташоване в самому серці країни, на парафії Зіслання Святого Духа, відбулося молитовне вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років, геноциду українського народу, організованого керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР.

В Утрехті (Нідерланди) вшанували пам’ять жертв Голодомору

Ці трагічні події та вшанування їх жертв — це невід’ємна сторінка української історії та невід’ємний елемент української ідентичності. Це ще один фактор, який робить нас приналежними до культури, роду, традиції. Бо ж народ творять лише свята і звичаї, а співчуття та шана загиблим співвітчизникам й невтомна праця кожного, щоб подібне ніколи не повторилося!

Від моменту заснування душпастирства, з 2014 року, стало традицією в останню неділю листопада молитися урочисту Архиєрейську Літургію, яку очолювали правлячі ієрархи нашої єпархії та запрошені гості.

Цього року у поминальний день Архиєрейську Літургію очолив та провадив владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії св. Володимира Великого в Парижі. Йому співслужили о. Микола Буцяк, адміністратор та душпастир місцевої української громади у м. Утрехт, а також і в м. Алкмар та о. Любомир Сітко, новопризначений адмістратор та душпастир для українських громад у м. Ейндховен та м. Генк (Бельгія).

Серед запрошених гостей були брати римо-католики, а саме парох храму св. Алоїса та парафії св. Мартина отець Ганс Бохерс (Hand Boogers) та його колега отець Герард де Сілде (Gererd de Silde), які співслужили, а також члени правління та парафіяни цієї парафії.

З уст о. Ганса пролунали слова солідарності, підтримки та запевнення у молитві за душі померлих братів і сестер. У свою чергу, адміністратор парафії о. Микола Буцяк подякував парафіянам нідерландської громади за можливість молитися та збиратися разом. З липня українська громада м. Утрехт молиться у храмі святого Алоїса.

Український політичний корпус на чолі із п. Наталією Коломієць, тимчасово повіреною у справах України в Нідерландах, також взяв участь у цих поминальних подіях. Вони приготували літературу про Голодомор, яку представили в храмі, а пані Наталія звернулася зі словом до громади.

Завершив частину виступів та промов ще один гість Дірк Невен (Dirk Neven), пастор протестантської спільноти із храму св. Миколая, промовивши слово та молитву у власній традиції.

На подію пам’яті жертв Голодомору зібралися парафіяни із чотирьох українських душпастирств, представники місцевих релігійних і громадських організацій — Утрехтська римо-католицька громада східного обряду «Wladimirskaja» (De «Gemeenschap toegewijd aan de Ikoon van de Moeder Gods van Wladimir»), організація SKIN (Samen Kerken in Nederland) та представники Утрехтського Візантійського хору.

Така кількість представників та людей доброї волі вселяє надію на подальшу плідну співпрацю, на розвиток міжконфесійного та міжкультурного діалогу, створює добре підгрунття для ділення досвіду та будування спільних справ.

Запалення свічки пам’яті та спільна панахида за душі трагічно усопших в часи Голодомору завершили урочистості приурочені цій події.

За матеріалами Паризької єпархії Святого Володимира Великого