В Українській парафії свв. Сергія і Вакха в Римі відзначили 130-ту річницю від дня народження Патріарха Йосифа

17 лютого 2022

У четвер, 17 лютого 2022 року, виповнилося 130 років з дня народження слуги Божого патріарха Йосифа Сліпого.

У цей день спільнота Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі відзначила ювілей блаженної пам’яті патріарха Йосифа, стараннями якого і була створена у Римській дієцезії у 1971 році ця персональна парафія для українців. Про це повідомляє пресслужба Української парафії у Римі.

Заходи із відзначення ювілею розпочалися з молитви Божественної Літургії та Панахиди за упокій душі Блаженнішого Йосифа. Молитву очолив ієрей Тарас Овсяник, студент Папського Біблійного Інституту.

Після молитви до присутніх у храмі звернувся настоятель катедрального храму Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії, ієрей Тарас Остафіїв, який розповів про роль патріарха Йосифа в житті Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі.

«17 лютого 1972 року своє 80-тиліття Блаженніший Патріарх Йосиф святкував саме тут у цьому храмі, — наголосив о. Тарас, — а сьогодні ми з вами зібралися тут, щоб молитися за прославу його славою святих і щоб дізнатися більше про роль цього ісповідника віри, каторжника радянських таборів, велетня духа, в житті цього храму, цієї парафії, до якої ми належимо».

Священник детально описав старання Блаженнішого Йосифа, які той доклав, щоб повернути у власність Української Греко-Католицької Церкви, проданий на початку 60-их років храм і комплекс споруд, що біля нього.

Також о. Тарас представив історію заснування в Римі 8 вересня 1971 року першої в Італії персональної парафії для українців католиків візантійського обряду. Адже це стало можливим лише завдяки титанічним зусиллям патріарха Йосифа.

Всю розповідь о. Тарас супроводжував показом історичних фотографій, які вдалося віднайти в Історичному архіві УГКЦ в Римі.