В ольштинському соборі Покрови Пресвятої Богородиців у день спомину бл. Йосафати Гордашевської відбулася спільна молитва

22 листопада 2021

У суботу, 20 листопада 2021 року, в ольштинському соборі Покрови Пресвятої Богородиці була відслужена Божественна Літургія в наміренні Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії. Був це літургійний спомин блаженної сестри Йосафати (Михайлини) Гордашевської, яка була першою монахинею Згромадження.

Божественну Літургію 20 листопада очолив владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський, у співслужінні протосинкела та пароха ольштинського собору о. Івана Галушки.

У проповіді під час Божественної Літургії владика Аркадій сказав: «Сестра жила не тільки у втихомиренні й молитовному усамітненні, а ще й активною працею. Сестра Йосафата супроводжувала усе своє життя словами: „Намагатимуся якнайкраще виконувати свої щоденні обов`язки, пам`ятаючи, що Бог дивиться на мене“. А ще — ось такими: „Якщо бачиш у комусь щось добре — наслідуй це“. У її житті виповнилася Божа воля. По-перше: служіння, — служити, де найбільша потреба, а все на славу Божу. По-друге — це богопосвячена жінка. Вона служила у монастирях у Львові, Станіславові, Трускавці та Бережанах. Це час сповнений апостольської праці серед народу на найважчих місіях: дитячі доми, духовна семінарія; вона вчила дітей в школі чи відкривала новий монастир в Бережанах. По третє — героїчна вірність у випробуваннях. Вона продовжує своє життя у глибокій посвяті. Чекала довго на рішення, щоби скласти вічні обіти, але також і це виповнилося. У 1914 році важко занедужала на туберкульоз кісток. Терпіла. Померла 1919 року в свято Благовіщення».

Досвід зустрічі із сестрами владики Аркадія

«Це дуже позитивно, коли на дорозі життя людина досвідчує служіння сестер-монахинь. Я також цього досвідчив, тому що в роках навчання у початковій школі катехизи вчила мене сестра з чину сестер Василіянок с. Ольга Гайдукевич. Вчила любити Бога, вчила любити читати Святе Письмо, вчила любити Церкву, яка тоді діяла підпільно, але глибоко вірила, що Церква веде до спасіння. Це залишилося мені і постійно йде зі мною», — підкреслив єпископ свій власний досвід, пов’язаний із служінням сестер.

Подяка сестрам служебницям за невтомне служіння

Відтак проповідник подякував присутнім сестрам служебницям за їхню невтомну та часто недооцінену працю. «Сестра Йосафата Гордашевська — співзасновниця нового Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, яке так глибоко вписалося в життя нашої Церкви та народу. Ми можемо сказати — велику працю виконували та надалі виконують до сьогодні сестри. В особливий спосіб треба подякувати сестрам служебницям за їхнє служіння, за їхню присутність поміж нами, за свідоцтво молитви, і за різні форми праці, яких іноді не бачимо, а потім радіємо й тішимося, що щось виглядає дуже добре. А за оцим стоять сестри служебниці. І приймаємо їхню працю з пошаною: катехизують, опікуються хворими, самотніми людьми, розмовляють з кожним, хто приходить і просить про поміч», — мовив архиєрей.

«Йти за Божим покликом, служити, де найбільша потреба»

На завершення владика Аркадій Трохановський побажав усім присутнім брати приклад із життя і служіння блаженої преподобної матері Йосафати. «Чого сьогодні бажати сестрам? Найперше, щоби надалі були свідками віри і тим ділилися з нами. Далі, щоби розквітало Згромадження через нові покликання. Вкінці бажаю багато здоров`я, сили, оптимізму, терпеливості та витривалості. А всім нам так, як бажала цього сестра Йосафата: „Йти за Божим покликом, служити, де найбільша потреба, у героїчній вірності Божому поклику“. Помагати безпритульним, хворим, немічним, взаємно катехизувати себе, вчити молитви. Бути людиною відкритою на Бога. Мати серце відкрите для іншої людини. Навіть для того, хто чужий нам, кого не знаємо, а він може потребувати нашої допомоги. Сестра Йосафата була як ангел, що так непомітно, але духовно і через свідомість присутності, допомагала іншим. Показала, що треба заопікуватися іншими, щоби кожен відчув любов, відчув Божу присутність».

Після Літургії у храмі відбулася ще молитва перед мощами та іконою блаженної Йосафати. Владика Аркадій з о. Іваном молилися про заступництво бл. Йосафати з проханням припинення пандемії та про Божу ласку для усіх вірян ольштинської парафії.

За матеріалами Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ