В Італії відбулося вручення нагороди «Сан-Джованніно. Свідки справедливості та миру», лауреатом якої став ректор собору Святої Софії в Римі

27 червня 2022

22 червня в церкві Сан-Джованні Баттіста в Соверії Манеллі, що в італійському регіоні Калабрія, відбулася четверта церемонія вручення нагороди «Сан-Джованніно. Свідки справедливості та миру». Нагороду отримав о. Марко Семеген, директор офісу «Мігрантес» Апостольського екзархату для українців-католиків в Італії, ректор прокатедрального собору Святої Софії в Римі.

Про це повідомляє пресслужба релігійного товариства «Свята Софія» із посиланням на періодичне онлайн-видання «Migrantes online».

Варто зазначити, вручення нагороди «Сан-Джованніно. Свідки справедливості та миру» співпало із урочистостями на честь Святого Івана Хрестителя, Покровителя міста Соверія Манеллі.

Премія «Сан-Джованніно», як зазначив о. Роберто Томаїно, парох храму Сан-Джованні Баттіста, має на меті показати суспільству і, насамперед, вірним, приклади чоловіків і жінок, які своїми діями свідчать про справедливість і правду, як Святий Іван Хреститель. «Нагородивши о. Марка, ми прагнемо віддати шану також українському народу, який протягом чотирьох місяців зазнає жорстокої агресії, що призвела до смерті понад чотири тисячі мирних жителів. Цей український душпастир відзначився тим, що приймав українських біженців, які прибули до Італії, яким він запропонував не лише найнеобхідніше, а й духовну підтримку», — наголосив о. Роберто.

Після церемонії нагородження присутні помолилися на Вечірній за візантійським обрядом.