В Ірпені на свято Воскресіння Христового вперше відбулося богослужіння у храмі УГКЦ від початку війни

26 квітня 2022

Отець Віталій Воєца, сотрудник парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ в Ірпені (Київська область), ділиться своїми враженнями та зворушенням після першої Божественної Літургії з моменту звільнення міста від російських окупантів. Знаково, що ця молитва відбулася у світлий празник Воскресіння Христового.

Про це повідомив на своїй фб-сторінці священнослужитель Віталій Воєца.

«Наше Місто-Герой Ірпінь…

Наш улюблений Храм Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ!

У Свято ВОСКРЕСІННЯ відбулася Свята Літургія і благословення Пасхальних Дарів!» — розпочав свій зворушливий допис о. Віталій Воєца.

Відтак отець продовжив: «Це перша Літургія з того моменту, як більше тижня з початком повномаштабної війни в Україні, настоятель Храму о. Мирослав, продовжував перебувати на Парафії, підтримуючи парафіян, котрі в Храмі шукали притулку і захисту, і під розривами снарядів, продовжував здійснювати молитву…!!! Відсутнісь світла і води, законсервовані вхідні двері, забиті більшість вікон, пробиті стіни і… знову у Храмі твориться молитва!!!»

За словами священника, він не сподівався, що буде багато парафіян, адже на цей момент їх в Ірпені залишилося кілька осіб… Проте після повідомлення у парафіяльній групі, багато хто приїхав зокрема і з Києва на молитву та ще долучилися місцеві жителі.

«І знову обійми, сльози радості, нестримне бажання побачити усіх парафіян, друзів, почути наш чудовий хор та сміх багатьох діточок… Важко мені було стримати емоції, проте Воскреслий Христос надавав сили! Особливо тоді, коли після Літургії ми вийшли на подвір’я Храму для освячення Пасхальних кошиків, мене підтримувала мрія о. Мирослава, „щоби люди з кошиками стояли навколо Храму, на стежках біля парафіяльного центру, як завжди… як у попередні роки нашого служіння“…!» — пише далі отець.

Вже цього тижня, підкреслює священник, ми у нашій парафіяльній групі, після повернення о. Мирослава, ініціюємо цикл поетапних робіт, щоби потрохи відновляти нашу Святиню та заліковувати її рани!

«Усім сердечно дякую за спільну молитву! Я був вкрай розчулений, і в однораз збудований нашою згуртованістю. Ми з о. Мирославом впевнені, що спільними зусиллями ми відновимо і місто Ірпінь, і Храм та зокрема духовне і парафіяльне життя, і ще більше будемо разом плідно працювати один для одного. Усім перемоги, здоров’я, добра та з нетерпінням чекаємо на нашу зустріч!» — мовив отець Віталій Воєца на завершення допису.