Українські військовослужбовці взяли участь у 63-ому Міжнародному військовому паломництві до Люрду (Франція)

16 травня 2023

З 12 до 14 травня проходило 63-е Міжнародне військове паломництво до м. Люрд (Франція), учасниками якого стали військовослужбовці з тридцяти восьми країн світу. Традиційно до міжнародної молитви за мир долучилася також делегація з України.

Делегація складалася із представників Збройних сил України, воїнів, курсантів, родичів полеглих українських Героїв, військових капеланів. Вперше учасниками паломництва стали представники керівництва Міноборони України — заступниця міністра Ганна Маляр та керівник Департаменту гуманітарного забезпечення МОУ полковник Назім Агаєв. Про це інформує пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ.

Протягом усієї мандрівки групу українців супроводжували керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ владика Михаїл Колтун, начальник Служби військового капеланства Збройних Сил України Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України полковник Олексій Терещук та головний спеціаліст відділу підготовки військових капеланів та взаємодії з релігійними організаціями Служби військового капеланства о. Ростислав Височан, а також військовий капелан ЗСУ о. Василь Боднар. Організацію поїздки українських військовослужбовців координував Департамент військового капеланства спільно зі Службою військового капеланства та за сприяння Міністерства оборони України.

«Зараз у французькому місті Люрд триває меса за участю 14 тисяч військовослужбовців та військових капеланів із 38 країн. Найсвіжіші новини з фронту відстежують і добре знають у Франції. За нашими новинами стежать всі. Зустріч з французьким католицьким духовенством почалась з уточнення подій у Бахмуті та обговорення найсвіжіших новин з фронту, які вони відстежують і добре знають. А вже потім ми перейшли до робочих моментів — обміну досвідом щодо розвитку військового капеланства», — повідомила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.

«Мені випала честь очолювати нашу делегацію та бути першим представником керівництва Міноборони України на такому заході за 27 років протягом яких українська громада бере участь у цьому військовому паломництві», — повідомляє заступник Міністра оборони України.

Військові капелани Збройних Сил України отець Ростислав Височан та отець Василь Боднар під час меси 63-го Міжнародного військового паломництва читали молитву «Богородице, Діво» українською мовою.

«Сьогодні, знаходячись у стіп Богородиці, у цьому чудотворному місці, молимось за перемогу та мир в Україні, за зцілення всіх наших ран, за усвідомлення свого християнського покликання — бути та свідчити правду у світі, де панує кривда, — каже владика Михаїл. — Гасло цьогорічного паломництва „Тут збудують мені храм!“ — слова Богородиці, промовлені до св. Бернадети, — сьогодні сповнюється. Кожна наша молитва, наш духовний подвиг, є цеглинкою величного храму, яким є міжнародна Церковна спільнота. Ми як Україна сьогодні зробили свій вклад у будівництво Божого миру на землі».

Ганна Маляр нагадала, що в цьому році була запущена служба військового капеланства у Збройних силах, яку нині динамічно розвивають.

Цього року, як і минулого, під час паломництва у Марійському містечку Люрд особливу увагу приділяли Україні та її представникам. Зокрема, прапороносну ходу під час урочистого відкриття паломництва очолили українські військовослужбовці з жовто-блакитним стягом. Також всі учасники прощі проявляли велику повагу до представників з України та висловлювали вдячність за стійкість у боротьбі за свободу та відстоювання правди.

«Нашій делегаціі тут багато уваги. Наша прапороносна група йшла першою. За нашу перемогу тут молились. Практично всі підходили до нас із словами підтримки та виголошували „браво Україна“, — підсумувала Ганна Маляр.