Українські парафії у Польщі зібрали допомогу для постраждалих від повені у західних регіонах країни

25 вересня 2024

Митрополит Перемишльсько-Варшавський Євген Попович звернувся із негайним закликом до українських парафіяльних громад у Польщі про допомогу і підтримку постраждалих від нищівних повеней у Західній Польщі.

На початку свого звернення владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський, зазначив, що велика повінь огорнула частину південно-західної Польщі, багато сіл і міст зпотрапили під нищівну силу води. Про це йдеться у зверненні митрополита, опублікованому на офіційному сайті Перемишльсько-Варшавської архиєпархії.

«Багато людей, які живуть у тій зоні втратило весь свій добуток. Також є смертельні випадки. Перед нашими очима картина знищених домів, вулиць та цілої інфраструктури. Відповідаючи на заклик Голови єпископської Конференції Польщі, наша Церква приєднується до акції „Допомога постраждалим від повені“», — наголосив єпископ.

Після цього митрополит запросив усі парафіяльні спільноти та душпастирські осередки Перемишльсько-Варшавської архиєпархії у найближчу неділю, 22 вересня, провести після кожної Служби Божої фінансову збірку. Відтак зібрані гроші були негайно надіслані на рахунок архиєпархіального «Карітасу».

«Заздалегідь дякую за Вашу підтримку та поміч постраждалим від цього стихійного лиха», — мовив на звершення листа митрополит Євген.

Нагадаємо, що Генуезький антициклон приніс проливні дощі на південний захід Польщі, які були настільки інтенсивними, що призвели до виходу річок і струмків з берегів. Мешканці та служби досі борються з наслідками стихії.

Останні супутникові карти показують величезну шкоду, завдану стихією, яка призвела до того, що мости були зірвані, сотні ферм зруйновані, а деякі міста і селища відрізані від світу.

Компанія ICEYE, що спеціалізується на моніторингу рівня паводкових вод, опублікувала звіт, який показує масштаби стихійного лиха в Польщі та інших регіонах Центральної та Східної Європи. За останніми даними, щонайменше 20 000 будівель на півдні Польщі могли постраждати від повені.