Українські єпископи взяли участь у подячній Святій Месі з нагоди 25-ліття єпископства кардинала Сандрі

3 грудня 2022

«Сьогодні ввечері під літургійними ризами я ношу дальматику того 11 жовтня 1997 року, коли у ватиканській базиліці кардинал Содано висвятив мене на єпископа після того, як святий Іван Павло ІІ призначив мене Апостольським нунцієм у Венесуелі. Це просте літургійне вбрання нагадує єпископу про вимір служіння, яке вирізняє покликаного до Таїнства Священства вже від рукоположення на диякона».

Таким особистим спогадом у четвер, 1 грудня, поділився кардинал Леонардо Сандрі, префект-емерит Дикастерії для Східних Церков і віце-декан Колегії кардиналів, під час урочистої Євхаристійної відправи в Базиліці Святих Апостолів. Про це зазначає ACIstampa.

img 20221201 200126 1669973115

Урочисте богослужіння було нагодою для виявлення вдячності кардиналу Сандрі за 15 років Префекта Дикастерії для Східних Церков, а також, щоб скласти привітання з 25-ю річницею його єпископського служіння. На початку святкування були зачитані Послання, які Святіший Отець надіслав кардиналу з приводу двох річниць.

«Мені приємно висловити вам, достойний кардинале, мою особисту вдячність за те, що ви з відданістю зробили для блага Церкви: усе це запевняє мене, що Я все ще можу розраховувати на ваш мудрий досвід і сердечну близькість», — пише Святіший Отець.

На святі були присутні кардинали, архиєпископи, єпископи латинської та східних католицьких Церков, представники дипломатичного корпусу Святого Престолу, чернечих інституцій, священики та вірні.

Участь у подячній Святій Месі взяв також Апостольський Екзарх Владика Діонісій Ляхович, та Єпископ Єпархії Торонто та Східної Канади Владика Браян Байда.

photo 2022 12 02 17.57.53

Звертаючись до читань Літургії, кардинал Сандрі розмірковував над піснею Богородиці «Магніфікат» — «Величає душа моя Господа». Він сказав: «У цій Новенні до Непорочного Зачаття дозвольмо Святому Духу обробляти своєю працею землю нашого серця, яка іноді залишалася занедбаною, щоб свято Непорочного Зачаття Марії і торжество народження її Сина знайшли нас оновленими в благодаті та пробудженими до подиву».

Потім кардинал перейшов до подяки за свою місію єпископа: «Ми покликані залишатися слугами, як Ісус, який на Тайній вечері сказав своїм апостолам: „Отож, я, Господь і Учитель, обмив вам ноги, і ви повинні мити ноги один одному“.

І додав: «Я завжди намагався вітати глав держав з такою ж усмішкою, як і дітей, про яких піклуються черниці Матері Терези у Вірменії, Ефіопії або Інститут Еффетà чи Хогар до Нінос Ісус у Вифлеємі. Можливо, легше обіймати та благословляти останніх, ніж знаходити відкритість в умах і проєктах великих людей. Я мав честь служити трьом Папам як єпископ, приймаючи у виявах їхніх людських якостей та Учительського Уряду Божу вірність Своїй Церкві, яка крокує крізь історію разом із чоловіками та жінками свого часу, пропонуючи всім їм надію, яка випливає із Христової Пасхи, а не з наших людських проєктів».