Учні Католицького ліцею м. Івано-Франківська єдналися у молитві на вервиці із владикою Миколою Семенишином

19 жовтня 2023

Щороку 18 жовтня відбувається Всесвітня молитва дітей на вервиці під гаслом «Мільйон дітей моляться на вервиці». До такої спільної молитви за мир і єдність у світі долучилися учні Католицького ліцею святого Василія Великого. Моління очолив єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ владика Микола Семенишин.

Спільно з єпископом та дітьми у молитві єдналися батьки та вчителі, а також представники духовенства. Зокрема о. Маркіян Букатчук, директор Католицького ліцею святого Василія Великого, о. Василь Чорній, капелан навчального закладу, о. Віталій Сенько та о. Іван Луцишин, вчителі християнської етики. Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

На початку спільної молитви до дітей звернувся о. Маркіян й розповів присутнім про історію виникнення ініціативи «Мільйон дітей моляться на вервиці» та закликав всіх молитися за перемогу й мир в Україні.

Відтак учні розпочали молитву. «Богородице Діво» на кожному десятку молилися діти різного віку, а «Отче наш» промовляли одинадцятикласники. Роздуми ж виголошував владика Микола.

На завершення спільної молитви єпископ-помічник посвятив всіх присутніх під опіку Небесної Матінки.

Звертаючись до молільників, владика Микола ствердив, що із дітьми є дуже легко молитися, а відтак подякував всім присутнім за єднання у часі даної ініціативи. Особливі слова подяки лунали для отців, які навчають дітей плекати християнські цінності та щодня моляться разом із ними. «Ця молитва була дуже особливою, бо сьогодні діти всього світу моляться вервицю. А що найважливіше — цю вервицю ми молилися разом із Пресвятою Богородицею, тому будьте певні, ця молитва буде вислухана», — мовив владика Микола.

Опісля цього єпископ-помічник уділив всім присутнім своє архієрейське благословення. Насамкінець дитячий хор виконав духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний», який жертвували за настання миру на території України.

Варто додати, що у цей день в архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у місті Івано-Франківськ, дітки разом з батьками також мали нагоду долучитися до спільного моління на вервиці. У катедральному храмі Преображення Господнього м. Коломия моління на вервиці об'єднало понад 200 дітей, а у катедральному храмі Святого Миколая Чудотворця м. Харкова молитву очолив владика Василь Тучапець, екзарх Харківський. Масово до молитовної ініціативи долучилися діти і священники УГКЦ в Італії.