У Зарваниці відбулася Всеукраїнська проща Марійських та Вівтарних дружин

14 вересня 2022

У неділю, 11 вересня, відбулася Всеукраїнська проща Марійських та Вівтарних дружин до Зарваниці. Цитата із другої книги Макавеїв «Від Бога перемога» (ІІ Мак. 13.15) була використана як гасло та основна тема заходу. У події взяли участь численні представники Марійських та Вівтарних дружин із усіх деканатів Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

У Зарваниці відбулася Всеукраїнська проща Марійських та Вівтарних дружин

Проща розпочалася із реєстрації учасників. Опісля, відбулася Архиєрейська Свята Літургія під проводом владики Теодора Мартинюка, який виголосив гомілію та уділив архипастирське благословення для паломників. Після Служби Божої відбулося офіційне прийняття кандидатів у спільноти Марійської та Вівтарної дружин. Діти, сповнені радості та щастя, одягнули стихарі-дельматики та блакитні накидки. Про це зазначає Любомир Петровський для пресслужби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Після спільної молитви та урочистостей учасників пригощали смачним чаєм, булочками й печивом. Відтак діти вирушили до Малої базиліки Матері Божої Зарваницької. Там відбулася катехизація на тему «Бути християнином в умовах війни». Лекцію проводила Ірина Драгущак, координатор спільноти УМХ. У доповіді було подано чимало свідчень із життя наших воїнів-захисників. Як висновок, діти зрозуміли, що молитва до Бога — найбільша сила, яка дає ласку здобути перемогу. Усі спільно молилися за нашу владу, захисників, волонтерів, поранених, полонених та за всіх, хто докладає зусиль для перемоги України над агресором.

KV0Y0105

Далі учасників очікували банси та масштабний флешмоб. На завершення відбувся спільний Молебен до Богородиці, молитва за перемогу України та окроплення свяченою водою учасників прощі. Попри прогнози погоди, з ласки Божої, організаторам вдалося чудово провести захід. Учасники задоволені та щасливі повернулися до своїх домівок. Кожен отримав на пам’ять особливу книжечку, приурочену до цієї події, та синьо-жовту стрічку. Найбільш витривалих і сумлінних прочан очікувала солодка несподіванка.

Організаторами заходу стали о. Ігор Драпак, о. Василь Брона, семінаристи Вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого, аніматори з парафій св. Володимира, Вознесіння Господнього (смт. Велика Березовиця).

KV0Y0113

KV0Y0218