У Вроцлавському соборі молилися за жертв Голодомору в Україні
Четверта субота місяця листопада — це традиційний День молитви та вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні, який був штучно викликаний радянською владою у 1932–1933 роках. Внаслідок цієї трагедії в Україні загинуло близько десяти мільйонів людей. Протягом десятиліть цей злочин був замовчуваний та заперечуваний комуністами. Щойно отримання Україною Незалежності дозволило відкрито говорити про цю трагедію та офіційно вшановувати пам’ять жертв, які 87 років тому вмирали з голоду на родючій українській землі.
28 листопада 2020 року, в четверту суботу листопада, у вікнах помешкань українців горять символічні свічки, а в церквах вірні моляться за жертв Голодомору. У Вроцлавському соборі владика Володимир Ющак очолив заупокійний Парастас за всіх жертв Голодомору 1932–33 років та всіх, які в Україні померли від голоду у двадцятих та пізніших роках минулого століття. Розом з єпископом молились вроцлавські священники: о. Андрій Михалишин, о. Євген Сухий та о. Матей Деменюк. В молитві за жертв Голодомору взяла також участь група, переважно молодих, вроцлавських парафіян.
На закінчення Парастасу до учасників молінь звернувся з коротким словом владика Володимир, який пригадав, що ми зобов’язані вшановувати молитовно пам’ять про всі жертви Голодоморів в Україні. Це важливо особливо тепер, коли про цю трагедію можна відкрито говорити. Владика звернув увагу також на те, що «на жаль, сьогодні частина людства, при мовчанні ситої частини світу, голодує та вмирає з голоду. Тому ми не можемо марнувати хліба, а тільки ділитись ним. Ми повинні також бути дуже вразливими на потреби інших. Сьогодні, в час пандемії коронавірусу, коли дехто біля нас хворіє та знаходиться на примусовому карантині, повинно це мати особливе значення та бути моральним викликом для нас як християн».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ