У Ватикані презентували марку з фото Папи, який тримає прапор України
16 травня 2023 року поштово-філателістична служба Ватикану випустить три нових марки, на одній із яких буде фото Папи Франциска, що тримає український прапор, привезений із Бучі.
Папа розгорнув цей прапор у залі Павла VI і поцілував його наприкінці загальної аудієнції 6 квітня 2022 року, майже через два місяці після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну. Про це повідомляє католицький суспільно-релігійний інтернет-часопис «Credo» із посиланням на інтернет-видання «Aleteia».
Як повідомляє «Aleteia», пошта Ватикану обрала саме це зображення, щоб проілюструвати солідарність аргентинського понтифіка з «мученицькою Україною», як він називає нашу країну майже щотижня від початку війни. На новій марці є підпис: «Поруч із українцями, шляхетним і мученицьким народом».
Марка випущена у межах ініціативи EUROPA, яку просуває асоціація «PostEurop», що представляє 55 поштових служб європейського континенту. З 1956 року ця організація щороку пропонує національним поштовим службам тему для виробництва певних марок. Тема 2023 року «Мир — найвища цінність людства» була обрана, щоб «висловити солідарність із Україною» та сприяти миру.
Інша марка, випущена Ватиканом у рамках серії EUROPA, зображує «Вузол миру» — твір, який переміг у організованому «PostEurop» конкурсі на кращий логотип, що ілюструє тему 2023 року.
Ще одну марку, яка побачить світ 16 травня, буде присвячено Всесвітнім дням молоді, які проходитимуть у Лісабоні з 1 по 6 серпня. На марці зображений Папа Франциск, який веде групу молодих людей до «Пам’ятника відкриттів» — великої скульптури у вигляді вітрильника, розташованої біля річки Тежу, що тече через Лісабон. Пам’ятник, побудований в 1960 році, символізує епоху відкриттів у Португалії протягом XV-XVI століть.
«На марці Папа Франциск веде молодих людей і Церкву, яку представляє човен Петра, до відкриття „цієї зміни епох“, — пояснюється у заяві, опублікованій поштою Ватикану. — Понтифік скеровує молодих людей, щоб вони „не мирилися мовчазно зі звичкою просто пливти за течією“ до такої міри, щоб не бачити „реальності порту, який на них чекає“».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ