У Ватикані назвали членів комісії, яка готуватиме підсумковий документ Папського Синоду
На пресконференції 8 жовтня Паоло Руффіні, префект Дикастерію у справах комунікацій, оголосив імена 14-ти членів комісії, яка розроблятиме підсумковий документ Синоду про синодальність.
До складу комісії входять шість кардиналів, три єпископи, три священники, монахиня і мирянка-теологиня.
Як повідомляє католицький суспільно-релігійний інтернет-часопис «Credo» із посиланням на «National Catholic Register», документ включатиме конкретні пропозиції про те, як розширити участь в ухваленні церковних рішень, підвищити роль жінок у Церкві і сприяти «розумній децентралізації» влади.
Документ, що стане кульмінацією чотирирічного багатоетапного Синоду про синодальність, представлять на розгляд Папі Франциску. Очікується, що він видасть власний вчительський документ про синодальність.
Раніше кожна з семи континентальних делегацій Синоду обрала свого представника до комісії.
Північну Америку представляє Кетрін Кліффорд, теологиня з Університету Св. Павла в Оттаві (Канада). У 2013 році, безпосередньо перед обранням Папи Франциска, вона заявляла, що «стиль управління Церквою має змінитися», щоб просувати такі питання, як висвячення одружених чоловіків і розширення ролі жінок.
Африканська делегація обрала своїм представником конголезького кардинала Фрідоліна Амбонго, голову Симпозіуму єпископських конференцій Африки та Мадагаскару. Цей ієрарх здобув міжнародну популярність після своєї відвертої критики ватиканського документа «Fiducia Supplicans» про благословення одностатевих пар.
Від Океанії до складу комісії був обраний єпископ Шейн Макінлі з Сандгерста (Австралія). На минулорічній сесії Синоду він сказав, що «безперечно вітатиме» жіночий дияконат.
Члени Центральної та Південної Америки обрали кардинала Луїса Хосе Руеду Апарісіо з Боготи (Колумбія), а європейська делегація висунула кардинала Жана-Марка Авеліна з Марселя (Франція).
Азію представлятиме отець Кларенс Даведассан з Малайзії був обраний, а Східні Католицькі Церкви і Близький Схід доручили своє представництво єпископу Муніру Хайраллі, прелату Маронітської Церкви.
Ще чотирьох членів комісії призначили автоматично, з огляду на їхню роль у Синоді. До них належить Генеральний релятор Синоду Жан-Клод Оллеріш з Люксембурга, що виступав за зміну вчення Церкви про заборону гомосексуальних статевих зносин. Він виконуватиме обов’язки голови комісії, до якої також увійшов кардинал Маріо Грек, Генеральний секретар Синоду, і двоє спеціальних секретарів Синоду: монсеньйор Ріккардо Баттоккіо та отець Джакомо Коста, ТІ.
Папа Франциск особисто обрав трьох членів комісії, зокрема, сестру Летицію Салазар, канцлерку дієцезії Сан-Бернадино (Каліфорнія). Сестра Летиція раніше говорила про необхідність продовження процесу «синодальності» і після завершення поточної асамблеї, а також про більше залучення жінок до управління Церквою. Двоє інших обранців Папи — отець Джузеппе Бонфрате, викладач Григоріанського університету в Римі, і кардинал Феліпе Нері Антоніу Себастіау ду Розаріо Феррау, архиєпископ Гоа (Індія).
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ