У Стемфорді молитовно відзначили 50-ліття єпископського служіння владики Василія Лостена

29 травня 2021

У вівторок, 25 травня 2021 року, у Стемфорді (штат Коннектикут, США), духовенство, монашество та вірні зібрались разом, щоб відсвяткувати 50-ту річницю єписькопської хіротонії Василя Лостена. Подячний молебень до Пресвятої Богородиці очолив архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк разом з владикою Павлом Хомницьким, єпархом Стемфордським, у каплиці семінарії св. Василія Великого.

У своєму слові владика Павло Хомницький подякував владиці Василю за плідне 50-тиліттнє єпископське служіння, спершу як єпископа-помічника Філадельфійської архиєпархії (1971–1977), відтак — 29 років на чолі Стемфордської єпархії (1977–2006). Владика Павло підкреслив, що Ювіляр також дбав про добро глобальної Української Греко-Католицької Церкви, зокрема як активний діяч Київської Студійної Групи (мета якої полягає в екуменічному діалозі між Українською Греко-Католицькою Церквою та Вселенським Патріархатом) та як промотор відкриття каплиці святих Володимира і Ольги в Базиліці святого Петра у Ватикані.

На завершення молебня, архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, в імені Глави Церкви та Синоду Єпископів УГКЦ, привітав владику Василя та подякував за віддане служіння Церкві та громаді. «Ваші зусилля та праця з міжнародними журналістами привернула світову увагу до нашої Церкви, так потрібну в часі виходу з підпілля».

Під час святкувань були також зачитані особливі привітання від Папи Франциска та Блаженнішого Святослава. Отець Едвард Йонґ, один з багатьох кого висвятив Ювіляр, поділився історіями з життя та служіння владики Василя, свідком яких він був. Також священники з України та різних кутків світу, які стараннями владики-емерита прибули на служіння в Стемфордську єпархію, долучилися до великої кількості привітань на адресу владики Василя.

В своєму слові владика-ювіляр Василь Лостен поділився історією свого служіння та подякував кожному, хто приготовляв та прибув на святкування.

Тут можна прочитати вітання Блаженнішого Святослава

Тут Ви знайдете вітання владиці Василеві від Філадельфійської архиєпархії