У Софійському соборі відбувся перший випуск військових капеланів Національної гвардії України

21 лютого 2024

Військові капелани-випускники пройшли місячне навчання за програмою «Командного курсу тактичного рівня (L-1) з військовими капеланами НГУ».

Упродовж місяця військові капелани здобували комплекс професійних знань, умінь та навичок, необхідних офіцеру тактичного рівня військової освіти в межах виконання функціональних обов’язків. Про це зазначає пресслужба Департаменту військового капеланства УГКЦ.

Під час урочистого заходу керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви — єпископ Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун та голова Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України — митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан Яременко привітали випускників та вручили нагороди.

«Ви підтримка військовослужбовців, а також членів їх сімей. Вірю, що отримані знання стануть вам у пригоді у вашій професійній діяльності», — зауважив тимчасово виконуючий обов’язки заступника командувача НГУ полковник Валентин Острижний.

Під час церемонії випускникам вручили сертифікати про завершення курсів підготовки військових капеланів та відповідну відзнаку — патч до нарукавного знаку: «Бути поруч!».

«Сьогодні відбувся дійсно історичний момент. Це не просто закінчення курсу, це ваше бажання йти вперед, розвиватися і надавати якісну та професійну допомогу. Ви світло та підтримка для тих, хто служить у війську», — сказав начальник служби військового капеланства ГУ НГУ полковник Олександр Іздебський.

Раніше в стінах Національниого заповідника «Софія Київська» вже відбулися чотири випуски капеланів Збройних сил України. Нині перед капеланами стоїть особлива місія — у надскладних умовах зробити все можливе для моральної підтримки й зміцнення сили духу наших захисників.