У с. Дора вшанували пам’ять о. Михаїла Косила — ректора Станіславівської підпільної семінарії

23 грудня 2022

У вівторок, 20 грудня, у с. Дора відслужили Святу Літургію та панахиду за о. Михаїлом Косилом, який був ректором Станіславівської (Івано-Франківської) підпільної семінарії УГКЦ.

Під час проповіді о. Богдан Іванюк звернув увагу парафіян на постать о. Михаїла, наголосивши на його нелегкій душпастирській праці, яка продовжується в його учнях. Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

3 «косилівської» семінарії вийшли понад два десятки священників, серед яких — митрополит Тернопільсько-3 борівський УГКЦ Василь Семенюк.

Вихованці семінарії о. Михаїла Косила служать найбільше у Коломийській єпархії, а також за кордоном. Отець Михаїл надихнув до священичого покликання багатьох, зокрема, Блаженнішого Святослава Шевчука — Главу і Отця УГКЦ, батьки якого були близько знайомі з підпільним священником і часто брали участь у підпільних богослужіннях.

Біографія отця-мітрата Михаїла Косила

Народився Михайло Косило 20 грудня 1932 р. в с. Дора на Прикарпатті.

З юних літ, відчуваючи поклик служити Богові, він здобуває богословську освіту в тяжких матеріальних та суспільних умовах підпільного життя Української Греко-Католицької Церкви під проводом о. Антонія Казновського.

Ставши священником, о. Михаїл Косило не відрікся віри батьків і переніс дворазове тюремне ув’язнення, зберігши вірність Апостольському Престолу.

Відчуваючи потребу в молодій священичій генерації, робить заходи щодо організації підпільної семінарії Станіславівської (Івано-Франківської) єпархії.

1968 року Єпископ Іван Слезюк призначає його ректором. Долаючи численні небезпеки та труднощі, дістає ласку в Бога вишколити понад 20 священників. З 1989 року о. Михаїл бере активну участь у заходах, що вивели УГКЦ з підпілля. З благословення ієрархії очолює Чернівецький деканат і відновлює життя греко-католицьких громад на Буковині.

10 листопада 2000 року закінчує своє подвижницьке життя. Похоронений о. Михаїл Косило у с. Дорі.