У прокатедральному соборі Святої Софії помолилися за упокій митрополита Йосифа Сембратовича

26 жовтня 2024

У крипті прокатедрального собору Святої Софії у Римі вшанували пам’ять митрополита Йосифа Сембратовича.

У четвер, 24 жовтня, у крипті прокатедрального собору Святої Софії в Римі помолилися панахиду у 124-ту річницю відходу до вічності владики Йосифа Сембратовича, митрополита Львівського і Галицького. Моління очолив о. Роман Кулинцак у співслужінні отця-диякона Олега Драпінського. Про це пише пресслужба Релігійного товариства «Свята Софія».

Митрополит Йосиф Сембратович був визначним діячем УГКЦ, відомим своєю ревною працею для духовного відродження єпархій, активною проповідницькою діяльністю та важливими кроками у вихованні майбутніх священників. Владика Йосиф відійшов до вічності 23 жовтня 1900 року. Його тлінні останки було поховано на центральному римському цвинтарі «Кампо Верано», де покійник спочиває у братській могилі римських кардиналів Священної Конгрегації поширення віри.

«Вшанування видатних церковних діячів, таких як митрополит Йосиф Сембратович, є важливим для збереження духовної спадщини нашої Церкви. Пам’ять про їхню ревну працю та жертовність допомагає нам черпати натхнення для служіння та утвердження у вірі», — зазначили у Релігійному товаристві «Свята Софія».

Довідка

Йосиф Сембратович розпочав своє служіння як префект нововідкритої семінарії в Перемишлі та викладав Святе Письмо у Львівському університеті, де став керівником кафедри. Архиєрейські висвячення о. д-р Йосиф отримав 11 червня 1865 року від митрополита Спиридона Литвиновича, після чого виїхав до Риму і там, крім виконування різних обов’язків, працював для Конгрегації поширення віри.

У 1867 році, після фізичного знесилення єпископа Перемишля Томи Поланського, Йосифа Сембратовича було призначено адміністратором цієї єпархії. Він віддано працював для її духовного відродження, відвідував парохії, проповідував і навчав вірних. У 1870 році його було іменовано Галицьким Митрополитом, а папа Пій IX визнав це призначення, надавши йому важливі функції в управлінні Східною церквою, іменувавши митрополита асистентом Папського трону і консультантом Конгрегації поширення віри для справ східного обряду.

Митрополит Сембратович приділяв особливу увагу вихованню майбутніх священників і прикрасі храмів. Він ініціював реставрацію катедри Св. Юра у Львові, закликаючи вірних жертвувати на цю справу, що допомогло зібрати значні кошти для відновлення святині.

Більше про життя і діяльність владики Йосифа Сембратовича можна дізнатися за посиланням.